Kobiece przyjaźnie. Postaw na koleżanki!

Kobiece przyjaźnie. Postaw na koleżanki!

Kobiece przyjaźnie- czasem niezwykle skomplikowane i burzliwe. Jednak kto zrozumie nas lepiej niż druga kobieta? Może w dobie internetowych randek, szybkich znajomości, seksu bez zobowiązań, warto postawić na to, co pewne i niezniszczalne – na przyjaźń, zrozumienie i akceptację?

Czym kobiece przyjaźnie różnią się od tych męskich?

Do kogo zadzwoniłaś po swoim ostatnim rozstaniu z facetem? Komu wypłakiwałaś się w rękaw, nie martwiąc się o stan makijażu? Kto instynktownie wie, jak Cię pocieszyć i nie oczekuje niczego w zamian? Bez wątpienia jest to Twoja przyjaciółka! Relacje między kobietami oparte są na emocjach, empatii i wsparciu. Nie znaczy to oczywiście, że mężczyźni nie są zdolni do tego, by dawać emocjonalne wsparcie. Panowie są jednak bardziej nastawieni na konkretne działanie niż na empatyczne współodczuwanie. Podczas gdy męskie przyjaźnie opierają się głównie na wspólnym rozwiązywaniu problemów, kobiece to przede wszystkim dzielenie się emocjami. Te dwa światy mogą się doskonale uzupełniać, ale przyznaj sama – są czasem takie dni, że trzeba się komuś po prostu wypłakać, wyrzucić z siebie kłębiące się myśli i zjeść pudełko lodów czekoladowych. Dopiero potem można pomyśleć, jak rozwiązać dręczący nas problem.

Kobiece przyjaźnie. Postaw na koleżanki!

Wsparcie społeczne – ważny element zdrowia psychicznego

Jesteśmy istotami społecznymi. Nieważne jak bardzo jesteśmy niezależne, ile zarabiamy i czy same potrafimy wywiercić dziurę w ścianie. Potrzebujemy przyjaciół, by czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji. Takie poczucie bezpieczeństwa wpływa natomiast na redukcję odczuwanego na co dzień stresu, daje wiarę w siebie, podnosi samoocenę. Dlatego też dbajmy o nasze kobiece przyjaźnie. Przyjmujmy wsparcie, ale też stójmy za koleżankami murem. Nic nie zastąpi babskich wieczorów przy lampce wina, wspólnych wyjść na zakupy czy wieczornych wypadów na miasto.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *