Kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla dzieci

Dzieci często zapominają do higienie i o myciu zębów. Postanowiliśmy sprawdzić jakie kosmetyki dla dzieci wybrać, aby im ułatwić codzienne obowiązki.

Wystarczy pasta do zębów czy mydło w płynie z ulubionym bohaterem z kreskówki, aby znacznie chętniej myło ręce, a wieczorem pamiętało o umyciu zębów.

Jakie mydło dla dzieci wybrać?

Mydło dla dzieci zawiera specjalnie wyselekcjonowane, delikatne i bezpieczne dla skóry myjące składniki. Posiada naturalne pH oraz łatwą do spłukania konsystencję. Mydło antybakteryjne dla dzieci koi skórę i głęboko nawilża. Niezwykle ważny jest zapach, aby dzieci chętnie myły ręce mydło musi pachnieć niezwykle przyjemnie.

Mydło antybakteryjne dla dzieci
Mydło antybakteryjne dla dzieci

Skóra po mycia powinna być nawilżona i otulona specjalnym odżywczym filmem. Częste mycie rąk zmniejsza ryzyko chorób i utrwala dobre nawyki. Mydło dla dzieci jest przeznaczone do codziennej pielęgnacji wrażliwej i delikatnej skóry.

Jak zadbać o zęby dziecka?

Szczoteczka do dzieci powinna być odpowiednio dobrana do wieku dziecka. Gdy maluch jest już gotowy do nauki samodzielnego mycia zębów należy wybrać dla niego idealny sprzęt. Dobrze dobrana szczoteczka do zębów dla dzieci ułatwia mu naukę, powinna mieć wygodną rączkę dopasowaną do wielkości dłoni dziecka oraz elementy antypoślizgowe, które minimalizują ryzyko wyślizgnięcia się szczoteczki z dłoni. Niewielka główka ma ogromne znaczenia, dobrze, jeśli jest powleczona gumową powłoką zwiększającą bezpieczeństwo pielęgnacji.

Gęsto osadzone miękkie włókna doskonale oczyszczą żeby z płytki nazębnej i przebarwień.

Jak odpowiednio dbać o zęby dzieci? Pasta dla dzieci OralB chroni dziąsła i wzmacnia szkliwo. Ta pasta do zębów dla dzieci zawierająca dużą dawkę fluoru chroni przed rozwojem bakterii wywołujących próchnicę. Wzmacnia powierzchnię zębów mlecznych oraz stałych i zapewnia bezpieczne mycie zębów.

Pasta dla dzieci OralB
Pasta dla dzieci OralB

Pasta dla dzieci zabezpiecza szkliwo przed rozkładem cukrów pochodzących z pożywienia. Stworzona z myślą o najmłodszych pasta dla dzieci OralB ma skład dostosowany do wieku i zapewnia bezpieczne mycie zębów. Jej delikatny smak zachęca do codziennego mycia zębów. Dobrze dobra pasta do zębów zachęca dzieci do nauki regularnego szczotkowania.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *