Najlepsze zabawy dla dzieci na gorące dni

Najlepsze zabawy dla dzieci na gorące dni

Upały potrafią doskwierać nie tylko dorosłym. Ochłoda dla dzieci jest niezwykle ważne podczas gorących dni. Jakie zabawy dla dzieci będą najlepsze. Najlepiej sprawdzają się zabawy z wodą, które przynoszą ogrom radości i pozwalają schłodzić organizm dzieci.

Basen dla dzieci najlepszy na upały

Najlepsze letnie zabawy zawsze odbywają się nad wodą jednak, jeśli nie jesteśmy aktualnie na urlopie nad polskim morzem koniecznie rozłóżmy nawet mały basen, dzięki któremu dzieci spędza wiele godzin na wspaniałej zabawie. W basenie można wymyślać niesamowite przygody, zostać piratem lub poszukiwać skarbów pod wodą. Wyobraźnia dzieci szaleje, gdy tylko obok mają trochę wody, a ponad to jest to doskonały sposób na ochłodzenie.

Kurtyna wodna jako alternatywa dla basenu

Jeśli nie mamy miejsca na dziecięcy basen w ogrodzie można zainstalować inny rodzaj sprzętu, który dobrze ochłodzi dzieci i dorosłych. Kurtyna wodna dla dzieci to mnóstwo zabawy. Ciekawe kształty i kolory zachęcają do zabawy, woda pryska w różnych kierunkach dzięki czemu zabawa staje się jeszcze bardziej interesująca dla dzieci. Rodzice mogą obserwować, jak dzieci tańczą i biegają wokół fontanny wodnej. Kurtyna wodna z Lidla jest świetnym pomysłem na prezent, ponieważ dzieci uwielbiają zabawę z wodą. Taki sprzęt jest łatwy w użyciu, można go zainstalować do zwykłego ogrodowego węża i zapełnić wodą.

Kurtyna wodna z Lidl

Zjazd na wodnych ślizgawkach jako atrakcyjne zabawy dla dzieci

Pozioma wodna ślizgawka, którą dzieci uwielbiają. Jest to długa gruba folia, którą układamy w ogrodzie, najlepiej z lekkiej górki, lecz nie jest to konieczne. Na folię należy nalać wody z węża ogrodowego i zacząć ślizganie. Dla lepszego efektu do wody można dodać odrobinę mydła, który zwiększy poślizg.

Podczas upałów koniecznie trzeba pamiętać o nawadnianiu, zamiast owocowych słodkich soków lepiej dawać dzieciom do picia zwykłą wodę, która odpowiednio nawadnia organizm. Dzięki temu można uniknąć skutków upału podczas niezwykle gorących dni. Można dodać do niej lodu, by delikatnie schłodzić napój.

Zabawy dla dzieci - ślizgawka
Zabawy dla dzieci – ślizgawka

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *