Olejowanie farbowanych włosów jest możliwe

Olejowanie farbowanych włosów jest możliwe

Kobiety dbają o włosy – podcinają je, myją, modelują. Olejowanie farbowanych włosów jest jednym z zabiegów, które pozwalają mieć efektowne włosy. Nie trzeba wybierać się do fryzjerki, można samodzielnie taki zabieg przeprowadzić w domu. Wystarczy jedynie stosować się do pewnych zasad.

Nie należy stosować olejków, które sprawiają, że kolor płowieje – np. oleju kokosowego, kakaowego czy palmowego. Doskonała jakość oleju jest ważna, dlatego najlepiej kupować oleje z pewnego, ekologicznego źródła, a nie ze sklepu czy marketu.

Jak olejować włosy?

Na umyte włosy należy nałożyć niewielką ilość olejku i dokładnie go wetrzeć w całą długość włosów. Na włosy nakłada się czepek i po kilku godzinach zmywa się taki olejek. Można też zostawić go na noc, gdy włosy są suche i zniszczone.

Sprawdź również: Jaki kosmetyk ujarzmi krótkie włosy?

Farbowane, czyli wysokoporowate

Włosy farbowane są wysokoporowate. Dla takich włosów najlepsze będą następujące oleje: z pestek winogron, z pestek moreli, z pestek śliwki, z pestek brzoskwini, ze słodkich migdałów, z orzechów arachidowych. Dostępne są w dobrych sklepach z ekologiczną żywnością. Nie należą do produktów tanich, ale są bardzo wydajne i produkowane z pełną starannością. Zalecamy stosowanie takich doskonałych olejów, które sprawdzą się idealnie.

Czy wiesz, że: 2 sposoby na elektryzujące się włosy

Olej przechowujemy w ciemnej butelce w suchym i chłodnym miejscu. Efektem olejowania włosów będą ładne, błyszczące i odżywione włosy.

Olejowanie farbowanych włosów jest możliwe
Olejowanie farbowanych włosów jest możliwe

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *