Przygotowania do ślubu krok po kroku

Przygotowania do ślubu krok po kroku

Przygotowania do ślubu to długi proces, który powinien być dobrze przemyślany. Możemy całe to przedsięwzięcie powierzyć konsultantowi ślubnemu, który zajmie się wszystkim od A do Z. Niemniej jednak są to koszty. Na rynku ceny takich konsultantów oscylują od 3500 zł w górę lub drugą opcją to jest prowizja zazwyczaj wynosi ona 10% od kwoty, którą zapłacimy za cały ślub. Unikając kolejnych kosztów, można zrobić to samemu.

Dobra organizacja to połowa sukcesu

Pierwszym zadaniem to jest przede wszystkim ustalenie daty ślubu, wybranie miesiąca w którym jest literka R, to parze młodej przynosi szczęście. Ustalenie liczby gości w zależności od przeznaczonego budżetu. Po określeniu tego zabieramy się za mniej przyjemne rzeczy. W zależności od terminu musimy zarezerwować termin ślubu w kościele, zamówić fotografa, kamerzystę, wybranie cukierni, florystki, musimy znaleźć również makijażystkę czy fryzjerkę. Pamiętaj jednak, że dobór fryzury i makijażu powinno nastąpić dopiero po kupieniu sukni. Ponadto nie możesz zapomnieć o wyborze zaproszeń ślubnych, które powinny być wybrane i wysłane minimum 3 miesiące przed ślubem. Następnie musimy pamiętać o zapewnieniu naszym gościom noclegu i skorzystać ze szkoły tańca by wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Przygotowania do ślubu krok po kroku
zdjęcie: zapi.pl

Szczegóły, szczególiki – zapięcie wszystkiego na ostatni guzik

W tej części planowania swojego niepowtarzalnego ślubu zostaje tak naprawdę tylko i wyłącznie wybór menu, ciast, tortu ustalenie godzin przyjazdu kamerzysty, fotografa. Oprócz tego ważne jest również odpowiednie usytuowanie gości, zakup winietek, kupno alkoholu a przede wszystkim nie możesz zapomnieć o podziękowaniu dla rodziców. Dziś formy są różne np. napisanie kilku słów od siebie lub stworzenie filmu gdzie oboje z partnerem podziękujecie swoim mamom za trud i cierpliwość. Jest to świetny pomysł ponieważ w każdej chwili można wrócić do tych chwil odtwarzając tylko płytę. Przemyśl jak mają wyglądać oczepiny by goście za szybko nie poszli spać. Mając już wszystko zaplanowane nie zapomnij zrobić makijaż próbny i fryzurę. Staraj się już nie kombinować z wizerunkiem i utrzymuj wagę by później nie okazało się tydzień przed ślubem, że sukienka jest za mała lub poplamiona od częstego przymierzania. Zaplanuj ten ślub tak, jak Ty byś się chciała bawić u swojej najlepszej przyjaciółki.

Wydatki…

Najgorsza część całego przedsięwzięcia – wydatki. Po ślubie musisz opłacić kamerzystę, fryzjerkę i wszystkie osoby zaangażowane w Twoje święto. Gdy tych zaskórniaków zostało wybierz się z małżonkiem na podróż poślubną może to być tylko weekend wystarczy, że razem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *