Pio z Pietrelciny - Święty na każdy czas
Kultura

Pio z Pietrelciny – Święty na każdy czas

Każdy wierzący katolik, składając wyznanie wiary mówi, że wierzy w świętych obcowanie. Tym samym wyznaje wiarę w to, że święci Kościoła Katolickiego wciąż są wśród żyjących, wstawiają się za nimi, zanosząc do Boga powierzane im sprawy. I dlatego też wierzący powierzają świętym swoje troski, prosząc ich poprzez modlitwy o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

Pio z Pietrelciny

A jednym z takich świętych jest ojciec Pio. Ten pochodzący z Pietrelciny zakonnik znany jest przede wszystkim za dar stygmatów otrzymanych jeszcze za życia. A te były znakiem szczególnego umiłowania, zarówno Boga przez ojca Pio, ja i Ojca Pio przez Boga. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób modli się o jego wstawiennictwo.

Przeczytaj także: Pierniki? Nie tylko na święta! Zobacz sprawdzony przepis

Pio z Pietrelciny – Święty nie tylko swoich czasów. To święty współczesny aż po koniec świata. Zawsze będzie blisko Boga i zawsze będzie prosił za ludźmi, którzy powierzą się jego opiece. I to z ogromną skutecznością. A ilość wyproszonych przez jego wstawiennictwo cudów, tylko to potwierdza. Warto więc poznać bliżej jego osobę.

Sprawdź także: Tradycyjne potrawy wigilijne i ich symbolika

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.