Rozmiary pieluszek dla dzieci

Rozmiary pieluszek dla dzieci

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko czuło się komfortowo i wygodnie w pieluszce. Szczególnie w nocy zdarza się, że wiele pieluszek przecieka. Jakie rozmiary pieluszek wybrać dla dziecka?

Jednym z głównych powodów dlaczego tak się dzieje jest źle dobrany rozmiar pieluszek.

Bardzo często rodzice wybierają zawyżony rozmiar, aby nie spowodować otarć zbyt małym rozmiarem. Warto zwrócić uwagę na jakość, materiał wykonania pieluszek oraz rolę jaka mają spełniać, bo przecież każdy maluch ma inne potrzeby.

Rozmiary pieluszek – jak dobrać?

Rodzice bardzo często miewają problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru pieluch. Głowią się jakie pieluchy dla niemowlaka wybrać. Wbrew przekonaniom nie jest to wcale trudne. Rozmiary pieluch są podzielone na kategorie wagowe. Na przykładzie pieluszek Huggies przedstawię dostępną rozmiarówkę pieluszek.

Przeczytaj również: Jakie pieluchy dla niemowląt wybrać – Huggies, Pampers czy Bella?

Pieluchy jumbo to jednorazowy środek higieniczny z chłonnego wkładu z długim kanalikiem odprowadzającym wilgoć. Chronią przed przeciekaniem. Z boku posiadają taśmę zabezpieczającą przed wyciekaniem nie chcianej treści.

Huggies elitę soft noc to produkt specjalnie przystosowany do noszenia przez dzieci w nocy. Są bardzo chłonne mają dwustrefowy pas zabezpieczający przez wypłynięciem niechcianej treści. Materiał umożliwia dodatkową cyrkulację powietrza. 

Wszystkie modele pieluszek posiadają elastyczny zabezpieczający przed wypłynięciem niechcianej treści. Jednak mimo wszystko ważne jest aby odpowiednio dobrać rozmiary pieluszek dla dzieci.

Rozmiary pieluszek - jak dobrać?
Rozmiary pieluszek – jak dobrać?

Rozmiary pieluszek Huggies

Pieluszki Huggies występują w rozmiarach od 1 do 6. Rozmiar 1 to pieluchy dla noworodka. Rozmiar 2 to zakres wagowy od 4 kilogramów do 6 kilogramów. Rozmiar 3 to zakres wagowy od 5 kilogramów do 9 kilogramów. Rozmiar 4 to zakres wagowy od 8 do 14 kilogramów. A rozmiar 5 to zakres wagowy od 13 kilogramów do 17 kilogramów.

Natomiast rozmiar 6 to zakres wagowy od 15 do 25 kilogramów.

Na rynku dostępne są również pieluszki Dry Nites są to specjalne pieluchy wyglądem przypominające zwykłą bieliznę. Ich rozmiar podzielony jest na kategorię wiekową od 4 lat do 7 lat 17 do 30 kilogramów, oraz 8 do 15 lat 27 do 57 kilogramów.

Ponadto firma Huggies oferuje majteczki do pływania huggies Little Swimmer

Rozmiar 2 do 3 to waga od 3 do 8 kilogramów. Rozmiar 3 do 4 to przedział wagowy od 7 do 15 kilogramów, oraz rozmiar od 5 do do 6 to przedział wagowy 12 do 18 kilogramów. 

Rozmiary pieluszek Huggies
Rozmiary pieluszek Huggies

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *