Sposoby na suche dłonie

Sposoby na suche dłonie

Dbasz o czystość swoich rąk? Wiesz, że to na dłoniach najczęściej przenoszą się chorobotwórcze drobnoustroje, więc regularnie je myjesz zgodnie z zaleceniami. I bardzo dobrze! Niestety, te zabiegi mają wpływ na wygląd skóry. Na szczęście są domowe sposoby, które pomogą Ci przywrócić dłoniom gładkość i miękkość.

Zacznijmy od tego, że częste mycie wydłuża życie. Faktycznie, według Światowej Organizacji Zdrowia to właśnie mycie rąk mydłem lub płynem antybakteryjnym jest pierwszym i najważniejszym sposobem na zapobieganie rozprzestrzenianiu zakażenia. Zła wiadomość jest taka, że mydło przez swoje zasadowe Ph wysusza i podrażnia.

Zobacz także: Modne, damskie jeansy w 2020

Oto 3 sposoby na suche dłonie

  1. Na początek zmniejsz temperaturę wody. Drobnoustroje zmyjesz mydłem i naprawdę nie musisz polewać rąk wrzątkiem, żeby się ich pozbyć. Jeśli myjesz ręce odpowiednio długo, czyli około 30 sekund, wystarczy letnia woda.
  2. Kup mydło, które ma w składzie dodatkowe środki pielęgnacyjne. Może to być mydło z masłem shea, olejkami, oliwą lub popularne niegdyś mydło glicerynowe. Wybór jest ogromny, więc nietrudno znaleźć coś dla siebie.
  3. Krem lub balsam do rąk miej zawsze przy sobie. Nawet jeśli nie znosisz tłustej warstwy na dłoniach, postaraj się chociaż przed snem nałożyć grubą warstwę kremu. Idealnie, jeśli po każdym myciu rąk będziesz o tym pamiętał. Oprócz zwykłych kremów drogeryjnych możesz wybrać maści dostępne w aptece bez recepty. Najlepszy krem do rąk będzie z witaminą A i E czy z lanoliną. Przy okazji kosztuje grosze.

Przeczytaj również: Marchew – piękna cera bez opalania

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *