Sposoby na suche i spierzchnięte dłonie

Sposoby na suche i spierzchnięte dłonie

Problemy ze skórą rąk mogą mieć wiele podłoży. Najczęstszym z nich jest naruszenie bariery lipidowej skóry przez kontakt z detergentami- mydłem, płynem do mycia naczyń czy chemią gospodarczą. Innym powodem mogą być alergie wywołane składnikami chemicznymi, roztocza, kurz lub metal.

Sucha, pękająca skóra rąk może być także objawem łuszczycy, atopowego zapalenia skóry lub cukrzycy. Kolejnym z czynników są złe warunki atmosferyczne- mróz, wiatr i woda.

Przeczytaj także: Dlaczego warto kupić szafkę do butów?

Sposoby na suche dłonie

Jeśli zauważyłeś, że twoje dłonie są szorstkie, spierzchnięte a skóra jest nieprzyjemnie naciągnięta, najwyższy czas działać. Lepiej zadbać o ręce zanim dojdzie do bolesnych pęknięć skóry, które po pierwsze trudno wyleczyć, a po drugie mogą powodować niebezpieczne zakażenia.


Podpowiadamy 3 sposoby na suche dłonie, które pomogą przywrócić dłoniom gładkość i miękkość.

  1. Używaj rękawiczek do mycia naczyń i sprzątania. Unikniesz niepotrzebnego moczenia rąk w detergentach, które jeszcze szybciej niż zwykłe mydło wysuszają skórę.
  2. Krem do rąk użyj przed snem. Nałóż na dłonie grubą warstwę i załóż dodatkowo rękawiczki. Po paru takich nocach dłonie będą gładkie i miękkie.
  3. Sięgnij po specjalny apteczny balsam do rąk. Polecamy szczególnie Atoderm marki Bioderma. Koi spierzchnięte i popękane dłonie, a przy tym nie pozostawia klejącej powłoki.
  4. Jeśli powyższe sposoby nie dadzą efektów, należy zwrócić się do lekarza, ponieważ powodem zniszczonych rąk może być poważne schorzenie dermatologiczne.

Czy wiesz jak: Jak zorganizować szafę?

Sposoby na suche i spierzchnięte dłonie

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *