Co powoduje trądzik u kobiet?

Trądzik – jak sobie z nim radzić?

Mimo że w obecnych czasach wszędzie reklamowane są maści, kremy czy cudowne żele na trądzik, nie zawsze jednak są one dla nas pomocne. Przy jednorazowym wyprysku może przynieść efekt, niestety nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę.

Przede wszystkim chcąc poprawić stan swojej skóry musimy pamiętać o prawidłowej diecie. Ograniczamy słodycze, fast foody czy gotowe potrawy tylko do odgrzania na rzecz zdrowych potraw i przekąsek bogatych w witaminy i minerały, poprawiające funkcjonowanie organizmu.

Najlepsze potrawy to te gotowane samodzielnie w domu, ze świeżych warzyw czy owoców.

Gdzie leczyć trądzik

Oczywiście warto udać się do lekarza dermatologa szczególnie przy zaostrzonym trądziku. Na rynku dostępne są różnego rodzaju żele, pilingi, maseczki czy pianki antytrądzikowe. Istnieją również domowe sposoby na trądzik. Najlepsze maseczki to właśnie te domowe wykonane z naturalnych świeżych produktów. Ważne abyśmy pamiętali przede wszystkim o pielęgnacji naszej skóry.

Kobiety powinny pamiętać, aby nigdy nie kłaść się spać z makijażem, to najgorsze co możemy zrobić dla naszej skóry. Pamiętajmy więc o demakijażu. Następnie o oczyszczeniu skóry przynajmniej dwa razy dziennie rano i wieczorem delikatną pianką czy żelem oczyszczającym do twarzy, następnie twarz przecieramy tonikiem bądź hydrolatem, który będzie dopasowany do naszej skóry, następnie nakładamy serum, bądź krem nawilżający.

Jakie wybierać kosmetyki

Oczywiście wybierając dla siebie kosmetyki zarówno te do pielęgnacji jak i makijażu starajmy się czytać składy i kupować tylko te z jak najbardziej naturalnym składem. Pamiętajmy że naturalne kosmetyki nigdy nie mają bardzo długiego składu, więc im krótszy skład tym lepiej. Pamiętajmy również, że naturalne kosmetyki nigdy nie będą miały zbyt długiego terminu przydatności.

A szczególnie przydatne na trądzik mogą okazać się stuprocentowo naturalne oleje, tj. olej z pestek malin, olej z pestek dyni, z orzechów macadamia czy wiele innych.

Pamiętajmy więc że najlepsze sposoby na trądzik, to te naturalne sposoby, które może nie dadzą efektów w kilka dni, ale długo stosowane mogą dać spektakularne efekty i znacząco poprawić kondycję naszej skóry.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *