W jaki sposób nakładać makijaż?

W jaki sposób nakładać makijaż?

Każda z kobiet prawdopodobnie wie co to jest makijaż, ale niektóre z nich lubią go bardziej, a inne mniej. Dla nas makijaż jest wyrazem dbania o swój wygląd i jego estetykę, dlatego stawiamy na naturalność.

Przede wszystkim warto jest znaleźć odpowiednie kosmetyki dla siebie i swojej skóry, by nie powodowały uczulenia. Obecnie na rynku są dostępne kosmetyki dla alergików oraz na bazie naturalnych składników, więc wybór jest ogromny.

Przede wszystkim, by zrobić delikatny i trwały makijaż, który praktycznie nie będzie widoczny, ale sprawi że nabierzesz pewności siebie.

Przeczytaj również: Jak czyścić pędzle do makijażu?

W jaki sposób nakładać makijaż?

Oczyszczaj skórę 

Pamiętaj o codziennym oczyszczeniu swojej skóry twarzy i dekoltu. Rób to wieczorem przed pójściem spać, oczyszczając skórę z makijażu i brudu, który osiadł się na niej w ciągu dnia oraz rano, przed nałożeniem na twarz świeżego makijażu.

Nałóż odżywczy krem

Znajdź swój ulubiony krem do twarzy i stosuj go zaraz po oczyszczeniu skóry. Odpowiedni kosmetyk jest właściwie dopasowany do wieku i kondycji skóry. Rozróżnia się kremy na dzień i na noc, które mają różne właściwości.

Sprawdź również: Lekki makijaż

Stosuj korektor

Jeśli twoja twarz ma różne krosty i przebarwienia, zastosuj korektor. Odpowiednio dobrany do części twarzy oraz jej odcienia, z powodzeniem pomoże ukryć niedoskonałości. 

Nałóż podkład i puder sypki

W następnej kolejności nałóż na twarz i szyję podkład. Możesz to zrobić dłońmi lub używając specjalnych gąbek, które pomogą ci rozprowadzić kosmetyk równomiernie na twarzy. By utrwalić makijaż zastosuj puder sypki lub w kamieniu, to ładnie wygładzi twoją twarz i szyję oraz zapobiega świeceniu się skóry. 

Pomaluj rzęsy

Ostatnim krokiem jest nałożenie tuszu na rzęsy, który powinnaś dobrać odpowiednio dla siebie, bo w sklepach znajdziesz różne rodzaje tych kosmetyków. Jeśli lubisz przed tuszowaniem rzęs możesz użyć cieni oraz eyelinera.

W jaki sposób nakładać makijaż?
W jaki sposób nakładać makijaż?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *