Zabieg doczepienia sztucznych włosów

Zabieg doczepienia sztucznych włosów

Dość popularne wśród młodych ludzi jest przedłużanie włosów. Zabieg ten trwa około godziny jeśli mamy długie włosy i kosztuje od 1200 zł w górę. Wszystko to zależy od tego jakie włosy doczepimy i od długości. Możemy wyróżnić włosy słowiańskie to włosy dziewicze nie farbowane, podatne, dobrze znoszą farbowanie na układanie, miękkie i delikatne.

Natomiast europejskie są lekkie i miękkie w dotyku lecz nie tolerują ciężkich farb i rozjaśniania. Włosy indyjskie charakteryzują się tym, że są grube i ciężkie. Puszą się po umyciu. Wymagają dużego wkładu. Często trzeba je wyczesywać ponieważ się plączą i tworzą tak zwane kołtuny.

Włosy chińskie podobnie jak indyjskie puszą się po umyciu, są twarde i grube. Wybierając to włosie będziemy miały problem z modelowaniem a wszelkie zabiegi chemiczne nie wchodzą w grę. No i zostały jeszcze włosy syntetyczne. Nie można poddawać je żadnym zabiegom chemicznym a korzystanie z suszarek może doprowadzić do uszkodzenia przyczepionych pasm.

Jakie są metody przedłużania włosów?

Metod przedłużania jest bardzo wiele. Wszysto to zależy od wykwalifikowania fryzjera. Skópmy jednak uwagę na najbardziej popularnych metodach do, których możemy bez wątpienia zaliczyć Micro rings Hair Extenssion, Easy Hair Extenssion i metoda keratynowa. Pierwsza metoda polega na łączeniu włosów syntetycznych z naturalnymi klientki za pomocą metalowych obrączek. Metoda jest bardzo bezpieczna gdyż wykonywana jest na zimno, beż żadnych chemikaliów i temperatur. Stosować można na włosy cienkie, słabe a także zniszczone.

Easy Hair Exension to kolejna metoda na zimno niemniej jednak w tej metodzie wykorzystywane są tuleje, które powinny być dobrane do twojego koloru włosów. Tuleje po zamocowaniu stają się płaskie i nie widoczne. Natomiast metoda keratynowa w przeciwieństwie do dwóch ww. wykonywana jest na ciepło.

Pasemka przyczepiane do naszych naturalnych łączone są za pomocą zgrzewów wykonanych klejem keratynowym lub żywiczym. Metoda ta jest umożliwia doczepianie dużej ilości włosów niemniej jednak jest uznawana za metodę, która najbardziej niszczy strukturę włosa. Zanim postanowisz doczepić sobie włosy dobrze się zastanów nad rodzajem włosia i metody. Nie jest o tani zabieg kosmetyczny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *