3 książki na weekend

3 książki na weekend

Na rynku pojawia się sporo lektur wartych uwagi. Wiele z nich pochodzi od autorów z całego świata, ale istnieje też całkiem spore grono polskich autorów, którzy w niczym nie są gorsi od zagranicznych. Jakie książki na weekend warto wybrać?

Jakie książki są aktualnie na topie?

  • „Pragnienie” Jo Nesbø, czyli kolejne dzieło mistrza kryminałów prosto ze skandynawii. Utwór trzymający wysoki poziom pod względem fabuły oraz języka, w jakim został napisany. Jest to pełna zagadek i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o detektywie szukającym bezwzględnego mordercy. Cała sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy okazuje się, że nawiązuje do nierozwiązanego procesu sprzed lat.
  • „Czterdzieści i cztery” Krzysztofa Piskorskiego to pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantastyki. Akcja książki rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której tradycje słowiańskie mieszają się z nowoczesną technologią, a wszystkie wydarzenia mają miejsce w XIX wiecznej Polsce.
  • „Król” Szczepana Twardocha opowiada o żydowskim gangsterze żyjącym w latach 30. XX wieku w Warszawie. Mówi o sile, która rządzi gangsterskim światem, konfliktach, drogich samochodach, różnicach etnicznych i światopoglądowych. Ta książka potwierdza, że Twardoch uzyskał miano najbardziej poczytnego polskiego autora nieprzypadkowo.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *