ONS co to tak  jest

ONS skrót coraz częściej spotykany w polskiej przestrzeni internetowej. Nie każdy polskojęzyczny użytkownik jednak wie, co to jest ONS. Bez rozszyfrowania tego skrótu w wyszukiwarce internetowej, na ogół trudno domyślić się z kontekstu, co ten tajemniczy skrót oznacza. Jedyną poszlaką stanowi fakt, że jest to coś, czego kobiety na ogół sobie nie życzą. Tinder to miejsce, w którym często możemy natrafić na tenże skrót podczas oglądania profili, najczęściej w znaczeniu, że przez niektóre kobiety niepożądane są właśnie relacje ONS i relacje FWB, skróty często chodzące ze sobą w parze.

Relacja ONS

Relacja ONS to z angielskiego one night stand, co można przetłumaczyć jako jednonocna przygoda. FWB to z kolei friends with benefits, co najogólniej oznacza czysto przyjacielską relację, która obejmuje również współżycie seksualnie, ale jednak bez zaangażowania emocjonalnego i pragnienia wyniesienia znajomości na wyższy poziom. Dla powstawania relacji typu ONS Tinder postrzegany jest przez niektórych jako żyzna gleba. Wynika to zapewne z faktu, że najważniejsze na tej aplikacji są zdjęcia, a sam opis profilu, czyli informacje nt. zainteresowań, stylu życia i charakteru schodzą zazwyczaj na drugi plan.

Często tak faktycznie może być, ponieważ na Tinderze użytkownicy dobierają się w pary, skupiając się często na zdjęciach, czyli można by rzec, że kierują się pierwszym wrażeniem. Stawiając atrakcyjność fizyczną za priorytet, możemy wpaść w pułapkę powierzchownych relacji, której powodem może być brak chęci u którejś ze strony stworzenia długotrwałej, głębokiej i monogamicznej relacji. Wiele tak naprawdę zależy od ludzi i ich postawy. Niesprawiedliwością dla Tindera byłoby jednak uznawanie go za platformy sprzyjającej wyłącznie spłycaniu relacji międzyludzkich i promowania ONS i FWB. Na profilach znajdują się przecież opisy i słowa kluczowe, z których możemy się dowiedzieć co nieco na temat osoby. Dużo mówią także same wstawiane na Tindera zdjęcia, które przecież bardzo wiele potrafią powiedzieć o człowieku.