Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Ślub to wielki dzień. Może nie dla każdej, ale dla wielu panien młodych. Aby wyglądał jak należy, dobrze musi wyglądać również sukienka. A o to czasem nie łatwo.

Gruszka

Klasyczny model sukni, z szerokim dołem. Może być dwu częściowa, ale równie dobrze wyglądają suknie przewiązane szarfą w pasie. Zalecane są tu miękkie tkaniny, które ukryją to, co powinno zostać ukryte.

Podobny typ to kręgiel, czyli kobieta z masywnymi łydkami oraz dzwon – typ sylwetki z wydatną pupą. Tutaj sprawdzą także sprawdzą się odkryte ramiona i luźny dół, trzeba również pamiętać o tym, by tkanina była gładka – marszczenia i zdobienia niepotrzebnie zwrócą uwagę.

Klepsydra

Tutaj można pozwolić sobie na dużą dowolność, choć najpiękniej chyba zaprezentuje tu się „syrena”, podkreślająca wszystkie nasze atuty.

Również wazon z wydatnym biustem czy wiolonczela z szeroką klatką piersiową, udami, pupą i ładnymi łydkami dobrze wygląda w większości fasonów. Dla pań z dużym biustem polecany jest dekolt w kształcie litery V i cienkie ramiączka. Jednak, jeśli mimo to chcesz optycznie powiększyć biust, to świetnie to zrobią zdobienia usytuowane w tej części sukni.

Jabłko

Przy tego typu sylwetce najlepszym rozwiązaniem będą fasony proste, z pionowymi cięciami, z miękko układających się, ale nie opinających ciała tkanin, ze zwiewnymi rękawkami lub bolerkiem. Drapowania i ozdoby to niezbyt dobra opcja. Zdecydowanie odpadają cienkie ramiączka, dekolt powinien być w kształcie litery V, a sama suknia – albo w typie „empire”, albo w literę A, gdzie mamy odcięcie pod biustem.

Kielich

Przy rozbudowanych ramionach, wąskiej talii i sporym biuście, proponuję suknie dwuczęściowe, różniące się pod względem faktury i użytych materiałów. Tkanina góry powinna być matowa, zaś dół błyszczący, z krynoliny, zwężający się ku dołowi. Zrównoważy wtedy szerokie ramiona. Unikamy sukni z całkowicie odkrytymi ramionami, lub ramiączkami wiązanymi na szyi.

Podobne wpisy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *