Jak szybko zwalczyć jesienne przeziębienie?

Chłodne wieczory i poranki oraz wysoka temperatura w ciągu dnia sprawiają, że zwiększa się podatność na różnego rodzaju wirusy. Dodatkowo pogoda sprzyja namnażaniu się wirusów, które wywołują przeziębienie oraz grypę. Jak szybko uporać się z jesiennymi infekcjami?

Skuteczne sposoby na infekcje wirusowe

Większość jesiennych infekcji to infekcje wirusowe – ich leczenie odbywa się bez zażywania antybiotyków, które są skuteczne wyłącznie w przypadku infekcji wywoływanych przez bakterie. Jeżeli objawami choroby są bóle mięśni i stawów, gorączka, dreszcze, katar oraz kaszel, powinno się sięgnąć po leki dostępne bez recepty. Objawy infekcji wirusowej powinny stopniowo ustępować, a gorączka powinna zniknąć po 3 dniach od jej pojawienia się. Jeśli objawy choroby nasilają się lub gorączka nadal się utrzymuje, powinno się jak najszybciej umówić się na wizytę lekarską. Lekarza powinno się odwiedzić również w sytuacji, gdy potrzebuje się zwolnienia lekarskiego – z przeziębieniem lub grypą nigdy nie powinno się chodzić do pracy lub szkoły, by nie zarażać wirusem innych osób.

Wśród najczęściej stosowanych leków na przeziębienie znajdują się: paracetamol, ibuprofen, pseudoefedryna i aspiryna. Niektóre leki zwierają dodatek kofeiny. Podczas przeziębienia warto zażywać również witaminę C lub witaminę C z dodatkiem rutyny, tran lub tran z dodatkiem wyciągu z czosnku oraz pić rozgrzewające napoje, przygotowywane z proszków rozpuszczanych w ciepłej wodzie. Jeśli szukasz innych środków na jesienne infekcje, zobacz skuteczne leki na przeziębienie w formie maści, żelów i ziołowych naparów. Maści i żele pomogą zmniejszyć ból stawów i mięśni oraz zwalczą dreszcze, a ziołowe napary zwiększą potliwość i ułatwią zbijanie gorączki.

Reklama

Sposoby z babcinej apteczki

Jeżeli objawy grypy lub przeziębienia są wyjątkowo dokuczliwe, można zdecydować się na połączenie zażywania leków z babcinymi sposobami na infekcje. Najbardziej skutecznym z nich jest stawianie baniek. Nasze babcie i prababcie wykorzystywały bańki ogniowe, jednak dziś można sięgnąć po ich bezpieczniejszą wersję – bańki próżniowe.

W czasie grypy bańki stawia się na plecach, by pobudzić do walki układ opornościowy oraz wzmocnić serce i płuca. Organizm traktuje zasysaną pod skórą krew jak ciało obce, przez co zwiększa produkcję białych krwinek i tym samym efektywniej walczy z infekcją wirusową. Co ważne, stawianie baniek jest bezpieczne dla zdrowia i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Bańki można stawiać nawet u dzieci i seniorów.

Obejrzyj wideo

 

Artykuł sponsorowany, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za reklamowy produkt i nie pośredniczy w sprzedaży produktu.
Reklama

Podobne posty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reklama

Ostatnie artykuły