Moje sposoby dbania o włosy
Uroda

Moje sposoby dbania o włosy

Zadbane, gładkie i lśniące włosy dodadzą uroku każdej kobiecie. Niestety wszystko zależy od porowatości. Włosy nisko porowate mogą wyglądać dobrze nawet umyte zwykłym, drogeryjnym szamponem zawierającym mocne środki czyszczące. Właścicielki włosów wysoko i średnio porowatych muszą postarać się bardziej, by uzyskać efekt tafli na włosach.

Jak ja dbam o wymagające, szorstkie, puszące się i zniszczone włosy?

Zbuduj swój włos na nowo! Kilka sposobów na uratowanie zniszczonych kosmyków

Chcąc uzyskać zadbaną, perfekcyjną fryzurę, trzeba się trochę postarać. Moim pierwszym krokiem było obcięcie zniszczonych końcówek, bez tego nie ma co zaczynać świadomej pielęgnacji. Pozbycie się połamanych i postrzępionych kosmyków sprawiło, że automatycznie włosy zyskały większą objętość, ponieważ ich końce stały się grubsze. Po obcięciu zniszczonych końcówek przystąpiłam do pielęgnacji, która opiera się głównie na ochronie pasem oraz ich odbudowaniu i odżywieniu. Ja przede wszystkim staram się zabezpieczać końcówki, by ponownie nie uległy wytarciu i połamaniu. Do ich ochrony używam specjalnego serum lub czasami też naturalnego olejku. Kosmetyk chroniący końcówki nakładam po każdym myciu. Istotne jest również wybranie odpowiedniego szamponu. Warto pamiętać, że rola tego kosmetyku jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy do pielęgnacji, służy odżywka. Szampon powinien mieć jednak łagodny smak, co pozwoli ochronić włosy przed przesuszeniem, przykładem takiego szamponu jest Actyva Volume e Corposita shampooktóry od jakiegoś czasu gości w mojej kosmetyczce.

Odżywka – podstawa dbania o włosy

Nie da się uratować zniszczonej fryzury, bez odpowiedniej odżywki do włosów. Rolą odżywki jest ochrona włosów przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak: gorący strumień powietrza z suszarki, kontakt z prostownicą, czy też przed wpływem warunków atmosferycznych. Popularna wśród włosomaniaczek jest między innymi Actyva Volume e Corposita conditioner, po którą sięgnęłam, zainspirowana opiniami innych kobiet. 

Odżywka ta delikatnie pielęgnuje, chroni i nawilża kosmyki, zabezpieczając je jednocześnie przed utratą wilgoci. Odżywkę również nakładam po każdym myciu.

Kemon Actyva Volume e Corposita
Kemon Actyva Volume e Corposita
Materiał powstał we współpracy z Partnerem.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments