Pas do pończoch
Moda

Jak przypiąć pas do pończoch?

Pasy, pończochy to do niedawna stały element naszej garderoby, dziś kobiety bardziej restrykcyjnie do tego pochodzą. Dobór pasa ma znaczenie nie tylko w sposobie noszenia, elegancji ale również w sposobie mocowani z pończochami.

Wyróżniamy pasy cienkie, półpełne, pełny oraz formujący. Najczęściej wybierane pasy to jednak cienki, który znajdziemy praktycznie w każdym sklepie z bielizną nie mniej jednak spełnia on tylko funkcję ozdoby, oraz formujący, który nosi się od talii po pośladki, spłaszcza brzuszek, podkreśla pośladki, modeluje biodra i talię.

Pozostałe pasy do pończoch wybierane są w zależności gdzie chcemy je nosić czy w talii czy na biodrach.

Jak przypiąć pas do pończoch?

Wybierając pas do pończoch powinniśmy zwrócić uwagę na ilość podwiązek lub potocznie nazywanych żabek są od 4-14. Im większa ilość podwiązek tym lepiej pończochy trzymają się w ciągu dnia. Otóż pasy z czterema żabkami nie sprawdzają się u Pań, które prowadzą aktywny tryb życia.

Najlepiej dobierać pasy z 6-oma podwiązkami tj. 3 na każdą nogę, które dają nam gwarancję, że pończochy nie będą się przesuwać, podczas siadania, schylania czy chodzenia.

Im większa ilość podwiązek, tym pończochy lepiej się trzymają.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments