Dieta i jeszcze raz dieta

Dieta i jeszcze raz dieta

Postanowiłaś rozpocząć zmagania ze sportem? Chcesz poprawić sylwetkę? Świetnie, że postawiłaś na siebie ale w życiu trzeba bardzo wiele rzeczy sobie odmówić, za równo w sporcie, który niesie za sobą wiele wyrzeczeń. Prócz alkoholu, słodyczy czy nocnego podjadania musisz zwrócić uwagę na to, co jemy i jak jemy.

W bieganiu, w pływaniu czy w innej dyscyplinie sportowej bardzo ważne jest właśnie dobrze dobrana i zbilansowana dieta. Nie możesz o tym zapominać.

Wybór diety – postawienie sobie celu

Sport sportem, kondycja sama się nie zrobi to fakt. Niemniej jednak bardzo często zapominamy o tym co jemy i jak jemy. Ktoś kiedyś powiedział, że jesteśmy tym co jemy. Jesz zdrowo? Większość z Was odpowie, że nie bo nie ma czasu, chęci, nie potrafi gotować albo ma na głowie dzieci. W dzisiejszych czasach jest ciężko wygospodarować czas na zdrowy i wspólny posiłek z tym się zgodzę. Niemniej jednak postaw sobie cel np.: 5 km mniej, 10 km mniej albo pierwszy maraton.

Cel już masz teraz skup się na diecie. Usiądź poczytaj na Internecie, jakie mamy diety, ile wymagają zaangażowania oraz oszacować ile będą Cię kosztowały produkty. Możemy wyróżnić dietę Dukana, Kopenhaską, antycellulitową, mleczną, gruszki czy pudełkową. Każda charakteryzuje się czymś innym. Jeżeli jednak nie masz głowy na liczenie kalorii, i dobieranie produktów doprowadza cię do mdłości – o nic się nie martw. Masz dwie możliwości albo skorzystasz z pomocy dietetyka albo wybierzesz idealną dla Ciebie rozwiązanie czyli dietę pudełkową.

Na stronie internetowej podajesz jaka dieta Cię interesuje a później podajesz ile kalorii Cię interesuje. Oczywiście jeżeli tego nie wiesz, możesz skonsultować się z dietetykiem, który odpowie Ci na wszelkie pytania i dostosuje ilość kalorii w zależności od celu i aktywności fizycznej.

Trudno będzie na początku pozbyć się używek, Fast food czy też słodyczy ale cl uświęca środki. Jeżeli zaczniesz bieganie, pływanie czy inną aktywność fizyczną oraz wdrożysz dietę już po kilku dniach poczujesz, że możesz więcej, że jesteś lżejsza z toksyn. Konsekwencja, zaangażowanie i zaparcie zbliży Cię do upragnionego celu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *