Jak radzić sobie z rozstępami w ciąży?

Jak radzić sobie z rozstępami w ciąży?

Ciąża to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Niemniej jednak jest to również okres, w którym kobiece ciało przechodzi szereg zmian, by przygotować się do wydania na świat nowego życia. Zmiany te niestety, nie dotyczą jedynie wnętrza organizmu, ale również i jego strony zewnętrznej. Panie w ciąży często borykają się z rozstępami, które choć są czymś całkowicie naturalnym, potrafią stanowić również poważny problem natury estetycznej. Jak więc poradzić sobie z rozstępami w ciąży?

Odpowiednia dieta pomoże w walce z rozstępami

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że nie ma 100%, skutecznego sposobu, dzięki któremu można pozbyć się rozstępów. Istnieją jednak rozwiązania pomagające ograniczyć ich powstawanie lub po prostu zniwelować ich widoczność. Najważniejszym elementem, o które powinny zadbać panie w ciąży, by zminimalizować ryzyko powstania rozstępów, jest odpowiednia dieta. Powinna być ona zbilansowana i bogata w składniki, które mają kluczowe znaczenie dla pielęgnacji skóry, szczególnie podczas ciąży.

Co więcej, przyszłe mamy powinny kontrolować wagę, tak by nie przytyły więcej niż 10-14 kilogramów. Zaleca się również spożywanie posiłków, które będą bogate w składniki odżywcze, ze szczególnym uwzględnieniem cynku, który poprawia kondycję skóry. Składnik ten można znaleźć w:

  • mięsie
  • żółtym serze
  • kaszy gryczanej
  • pestkach dyni
  • orzechach

Regularny masaż skóry

Kolejnym sprzymierzeńcem w walce z rozstępami w ciąży jest regularny masaż skóry. Tego typu zabieg będzie nie tylko przyjemny, ale poprawi elastyczność i ukrwienie skóry, dzięki czemu zniweluje ryzyko powstawania rozstępów. Można wykonywać go podczas codziennego prysznica, przy wykorzystaniu szorstkiej gąbki. Wówczas problematyczne miejsca warto masować okrężnymi ruchami, a następnie na przemian polewać je raz zimną, raz ciepłą wodą. Te zabiegi pielęgnacyjne warto wykonywać już od pierwszych tygodni ciąży, gdyż zapobiegnie to powstawaniu rozstępów. Na koniec warto postawić na odpowiednie nawilżenie skóry, przy pomocy ulubionego balsamu lub kremu przeznaczonego dla kobiet w ciąży.

Kobieta w ciąży

Krem Mustela Maternite- by pozbyć się rozstępów

Jednym z bardziej skutecznych sposobów na to, by pozbyć się rozstępów powstałych w trakcie ciąży jest krem Mustela Maternite. Oczywiście na rynku istnieje wiele balsamów, których producenci zapewniają o skuteczności i efektywności, jednak Mustela Maternite jest jednym z najlepszych produktów dla przyszłych mam. Zawiera on w sobie naturalne substancje jak wosk pszczeli, masło shea czy peptydy awokado, a także jeden składnik aktywny, którym jest arabinogalaktan. Składniki te zostały odpowiednio przetestowane i są jak najbardziej bezpieczne do stosowania w okresie ciąży. Dzięki takiej kombinacji krem Mustela Maternite nie tylko zapobiega rozstępom, ale również stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które podtrzymują skórę. Pomaga on również zachować jej elastyczność i sprężystość, a także spłycić już istniejące rozstępy.

Krem kupicie m. in. na Allegro.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *