Jak się ubrać na domowe spotkanie ze znajomymi

Jak się ubrać na spotkanie ze znajomymi

Jak Cię widzą tak Cię piszą. Pierwsze 30 sekund spotkania jest najważniejsze. Niestety, nie pokażesz w tym czasie swojej osobowości, nie zabłyśniesz elokwencją ani wiedzą techniczną czy polityczną.

Prawda jest taka, że pierwsze wrażenie robi się swoim wyglądem, tym w co jesteśmy ubrani, a kobiety także makijażem i profesjonalnym manicurem. I nie ważne jest, czy jest to rozmowa o pracę, spotkanie z klientem czy domówka u znajomych, ubiór podkreśla Twój stosunek do otaczającego Cię świata.

Obecny rynek pracy nie wymaga już tak zasadniczego dress codu jak niegdyś. Coraz więcej firm prosi o wstępną selekcję profesjonalnych rekruterów, a Ci nie wymagają sztywnych ram ubraniowych na pierwszych spotkaniach. Aczkolwiek nie tylko rekrutacja zmieniła swoje zasady ubioru, także korporacje, które pozwalają na styl Casual oraz domowe spotkania ze znajomymi. Przyjęło się, że podczas tych ostatnich preferowany jest styl Casual Friday, czyli luz kontrolowany.

Casual Friday na imprezę?

Casual Friday to ubiór luźny, swobodny, ale z domieszką elegancji. Taki, w którym będziesz czuć się dobrze w każdej sytuacji, także podczas domowej imprezy u znajomych. Ma on jednak swoje minimum, którego należy przestrzegać.

Kobiety bowiem powinny zrezygnować z bardzo krótkich spódnic, przezroczystych bluzek z dekoltem „do pasa”, ubrań zbyt opinających ciało czy tych mocno krzykliwych. I choć do pracy należałoby również w domu zostawić wysokie szpilki, na spotkanie ze znajomymi są one jak najbardziej ok, a wręcz pożądane. Panowie powinni porzucić wszelkiego rodzaju T-Shirty, a także i tak zwane koszulki polo, spodnie na kant, ale także i dziurawe dżinsy. Passe są również tenisówki i adidasy.

Konkretne przykłady ubioru na domowe spotkanie ze znajomymi

Jaki ubiór zatem można założyć na domowe spotkanie ze znajomymi, tak aby zrobić jak najlepsze wrażenie?

Podpowiadamy:

Panie z pewnością będą się dobrze czuć w luźnych koszulach z poliestru lub atłasu, z rozpiętymi dwoma czy trzema ich pierwszymi guzikami. Materiały te ładnie układają się przy ciele, wyszczuplają i podkreślają kobiecość. Do tego dżinsy rurki i szpilki czy też lity. Nogawki dżinsów mogą być postrzępione lub wywinięte. W końcu to jednak impreza u znajomych i nie trzeba trzymać się sztywnych ram ubioru.

Mężczyźni z pewnością będą czuć się dobrze w dżinsach i koszuli, która także nie powinna być zapięta pod samą szyję, ani włożona do spodni.

Panowie mogą również podwinąć rękawy i wywinąć nogawki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *