Moje modowe rozterki

Modowe rozterki

Jestem kobietą, która lubi ekstrawagancję w ubiorze. Ponieważ mam delikatną, dziewczęcą urodę, lubię przełamywać ją mocnymi, oryginalnymi stylizacjami.

Niestety, jest pewien problem: na co dzień pracuję w korporacji, co znacznie ogranicza moją inwencję jeśli chodzi o wybór ciuchów. Codziennie rano staję przed dylematem: co założyć do pracy, aby czuć się sobą a jednocześnie nie przekraczać niepisanych granic dotyczących elegancji? W mojej firmie nie ma formalnego dress code– teoretycznie mogę więc zakładać co tylko zechcę… W praktyce jednak, wygląda to tak, że nie powinnam nadmiernie prowokować strojem. Nie powinnam nosić zbyt dużych dekoltów, zbyt krótkich sukienek, zbyt błyszczących materiałów.

Na szczęście, współczesna moda damska przychodzi mi z pomocą. Buszując po stronach różnych sklepów internetowych z damską odzieżą, odkrywam prawdziwe cuda! Na przykład: damskie spodnie garniturowe w odważnych kolorach- bordowe, ciemnozielone, karminowe, kanarkowe, brudny róż. Są eleganckie, ale jednocześnie wcale nie są nudne, ani zachowawcze.


PRZECZYTAJ >>> Jakie sukienki do pracy?


To samo dotyczy damskich marynarek i garsonek– znajduję wiele takich, które łączą klasyczny krój z ekstrawagancką barwą. I to jest właśnie to o co mi chodziło! Już wiem jak mogę ubierać się do pracy, aby zbytnio nie rzucać się w oczy, ale jednocześnie zachować swój oryginalny styl: muszę tylko zachować balans, pomiędzy klasycznymi a awangardowymi elementami stroju.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Mam podobnie. Jednakże ograniczenia są tylko w naszych głowach. W praktyce nie prowokuje swoim strojem. Staram się nie nosić długich dekoltów, moje sukienki często są „w granicach rozsądku”, że tak to określe. Jednakże uwielbiam szpilki! Nie zrezygnuje z nich. Ostatnie kupiłam w ZOiO i nie żałuję! Pasują one do marynarek i garsonek. Zakładając takie obuwie damskie śmiało podnośnimy pewność siebie i swoja kobiecość.

  2. Nie bardzo cenię sobie osoby ubierające się w stonowanych kolorach do pracy. Plus wybierające klasyczne dodatki jak, takie modele toreb skórzanych. Wybierając klasykę, zawsze mamy pewność, że nie popełnimy modowego faux pass.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *