Jak ubrać się na 18-nastkę

Jak ubrać się na 18-nastkę

Ubiór na 18-nastkę to zazwyczaj bardzo ważna sprawa dla nastolatka. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że wygląd to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu współczesnych nastolatków, czy to nam się podoba, czy nie.

A dodatkowo osiemnaste urodziny to moment szczególny, moment wejścia w dorosłość, dlatego wszyscy, niezależnie od płaci chcą dobrze wyglądać w czasie swoich urodzin.

Dziewczyny u progu dorosłości najczęściej decydują się na wybór sukienki lub zgrabnej tuniki. Królują kolory żywe, radosne, bo przecież impreza urodzinowa musi kojarzyć się ze spontanicznością i młodością.

Długość sukienki i krój to sprawa drugorzędna. Najbardziej liczy się przecież wygoda, bo osiemnaste urodziny spędza się na parkiecie. Sukienka nie powinna być więc zbytnio dopasowana, bo oczywiście może wtedy podkreślać figurę kobiety, ale jednocześnie będzie stanowić utrudnienie w zmaganiach na parkiecie.

Pamiętaj o dodatkach

Równie mocno, co sama sukienka liczą się dodatki, które składają się na całą stylizację. Kolczyki, makijaż, torebka, czy wreszcie buty. Te wszystkie elementy muszą być znakomicie dobrane i dograne, by podkreślić urodę właścicielki.

A co z chłopakami?

Nieco mniej skomplikowana jest sytuacja w przypadku chłopaków. Tutaj standardowy strój to oczywiście elegancka smart-casualowa marynarka oraz odpowiednio dobrana koszula. Bardzo popularne są szaroście i różne odcienie granatu, które nie są tak klasyczne i tradycyjne, jak kojarzące się niemal wyłącznie ze ślubami i pogrzebami czarne garnitury.

Fantazyjna marynarka wydaje się lepszym rozwiązaniem, niż garnitur. Można ją łatwo skomponować z ciemnymi lub jasnymi spodniami i eleganckimi butami w kolorze czarnym lub brązowym.

Koszula musi dobrze przylegać do ciała, dlatego najczęściej wybierane są koszule typu slim-fit.

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *