Jak zacząć przygodę ze skateboardingiem

Jak zacząć przygodę ze skateboardingiem?

Skateboarding to sport uliczny, kojarzący się powszechnie z wykonywaniem zaawansowanych trików na deskorolce i pokonywaniu przeszkód na placu, zwanym skateparkiem. Dla osób robiących to od lat jest to jednak coś znacznie więcej niż tylko sport, a styl życia oraz subkultura, co sprawia, że aktywność ta przyciąga w większości młodych ludzi, szukających pasji w swoim życiu. Jest to zajęcie, które trenuje u ćwiczącego refleks, równowagę, ale również takie cechy wytrwałość i cierpliwość, a w dodatku jest dobrym oderwaniem się od komputera, na świeżym powietrzu. Od czego zacząć przygodę z deskorolką?

Deskorolka i inne niezbędne akcesoria

Chcąc zostać profesjonalnym, czy nawet skaterem amatorem, zacząć oczywiście trzeba od kupna własnej deskorolki. Współcześnie istnieje kilka rodzajów deskorolek m.in. longboardy, cruisery, fishki, do jazdy i wykonywania trików skateparku najlepiej zakupić jednak deskorolkę klasyczną, zakrzywioną z dwóch stron. Warto również zakupić wygodną odzież, która nie będzie krępowała ruchów oraz wytrzymałe, solidne buty. Dobrym miejscem na zakup wszystkich akcesoriów, a także odzieży dla pasjonatów skateboardingu jest profesjonalny skateshop.

Jak zacząć przygodę ze skateboardingiem
Skateboarding – jak zacząć

Pierwszy trening z deskorolką

Po nabyciu wszystkich niezbędnych akcesoriów można wybrać się na pierwszy oficjalny trening. Nie musi to być od razu wizyta w skateparku, równie dobrze zacząć można na własnym podwórku, czy na chodniku przed blokiem. Osoby niedoświadczone mogą mieć na początku problemy ze złapaniem równowagi, dlatego warto wybierać równe powierzchnie, zamiast pagórków, czy dziurawych chodników. Podczas pierwszych momentów na deskorolce skupiać należy się przede wszystkim na prawidłowej postawie, ułożeniu stóp na deskorolce, a także prawidłowym odpychaniu się, utrzymując przy tym równowagę. Po opanowaniu jazdy w linii prostej można przystąpić do nauki skręcania, poprzez pochylenie się i nacisk stopami na odpowiednią krawędź deskorolki, a następnie do lekcji hamowania poprzez przyciśnięcie nogą tylnej części tzw. taila, do podłoża. Umiejąc już podstawy, można wybrać się na skatepark, stopniowo robiąc postępy w pokonywaniu poszczególnych przeszkód i wykonywaniu przeróżnych trików. Co najważniejsze podczas nauki – nie przejmować się upadkami, nawet zawodowcom się one zdarzają.

Materiał przygotowany we współpracy z Partnerem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *