Jak zadbać o włosy przed wiosną?

Jak zadbać o włosy przed wiosną?

Jak zadbać o włosy przed wiosną? Wydawać by się mogło, że po lecie, kiedy to narażałyśmy swoje włosy na promienie UV i słoną wodę, zima będzie czasem odpoczynku. Nic bardziej mylnego!

Jak zadbać o włosy przed wiosną? Nawilżenie to podstawa!

Mroźne powietrze wcale nie jest naszym najgorszym wrogiem. Choć owszem sprawia, że skóra naszej głowy i obecne na niej gruczoły łojowe nieco się rozleniwiają. To sprzyja pojawianiu się łupieżu, którego możesz nie doświadczać w cieplejszych miesiącach roku. Sprawia też, że włosy szybciej się przesuszają. W utrzymaniu optymalnego poziomu ich nawilżenia z pewnością nie pomaga suche powietrze, jakie króluje w mieszkaniach podczas sezonu grzewczego.

Jeśli więc chcesz, by Twoje włosy były piękne na wiosnę – koniecznie zadbaj o ich nawilżenie już zimą! Do pielęgnacji wybieraj głównie kosmetyki emolientowe oraz humektantowe. Pomogą nie tylko dostarczyć włosom odrobinę nawilżenia, ale i utrzymają wodę w ich wnętrzu i chronić będą przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Pamiętaj też, by co kilka dni zafundować swoim włosom odżywcze spa. Zimą świetnie sprawdza się olejowanie ich ulubionymi olejkami.

Jak zadbać o włosy przed wiosną?

Dbając o włosy zimą nie zapomnij o czapce!

Zima to również czas nadmiernego puszenia się i elektryzowania się naszych włosów. Reagują one tak niemal na wszystko. Nagle elektryzuje je ulubiona dotąd szczotka czy wełniany sweter lub szalik. Po ściągnięciu czapki masz natomiast na głowie szopę zamiast misternie ułożonej chwilę temu fryzury. Żeby tego uniknąć, zainwestuj w suszarki i prostownice z jonizacją. Nie rozwiążą problemu całkowicie, ale mogą go ograniczyć. Używaj też odrobiny olejków na suche włosy. Tak, aby je nieco dociążyć, ale nigdy widocznie nie obciążyć. O czapce natomiast nigdy nie zapominaj. Nie ma sensu narażać się na zapalenie zatok, zima w końcu minie!

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Zachęcam do przetestowania aptecznych kosmetyków Wax Pilomax. Dobry skład, lekka konsystencja, łatwa i przyjemna aplikacja kosmetyku. Polecam z całego serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *