Kobiecy świat czyli torebka
Moda

Kobiecy świat czyli torebka

Każda z Pań wybierając się do galerii by sprawić sobie prezent nie może nie trafić na alejkę gdzie wiszą torby czy torebeczki. Jest to idealny dodatek do każdej kobiety i każdego stroju. Największym hitem wśród toreb dla Pań stały się ostatnio kwiaty, paski, panterka, pyton czy groch. Kształty torebek są równie interesujące jak to gdy mamy znaleźć klucz do auta.

Im większa torba tym lepsza. Mamy torby w kształcie serca, kwadratu czy prostokąta. Często torebka służy nam jako plecak do szkoły czy torba podróżna. Możemy w niej znaleźć dosłownie wszystko o czym tylko zapragniemy.

Jak dobierać torebkę…

Kiedyś dobierało się torebkę pod kolor butów. Teraz się już tego nie praktykuje chociaż w pracy gdzie obowiązuje styl biznesowy dobrze dobrać torebkę do butów. To świadczy o profesjonalizmie danej osoby. Zostańmy jeszcze w temacie biznesowym, gdyż ważną ciekawostką jest to, że pasek w spodnich czy w sukience powinien być dobrany do zegarka. Jaką torebkę wybrać do pracy gdzie obowiązuje styl profesjonalny? Otóż ważne jest to by to była „twarda” najlepiej teczka bądź kuferek.

W ten sposób wyglądamy bardziej biznesowo. Kolejną sugestią przy wyborze torebki jest figura. Jeżeli jesteś malutką, drobniutką sylwetką powinnaś dobierać torebki małe i średnie. Źle to wygląda, gdy taka drobniutka kobieta ma dużą torbę. Gdy jesteś drobna ale wysoka to śmiało możesz wybierać torby duże. Jeżeli jesteś kobietą o okrągłych kształtach tzn. masz krągłe biodra, biust warto byś przełamała tą formę okrągłą dodatkami w kształcie prostokąta czyli takie twarde kanciaste torebki. Natomiast gdy jesteś wysoka „koścista” wybieraj torby miękkie, workowate torby. To spowoduje, że zmiękczy Twój wizerunek i załamie tą tendencję ciała.

Warto torebki dobierać również do tego gdzie chcemy przyciągnąć uwagę. Jeżeli masz kształt przysłowiowej gruszki tzn. masz wąskie ramiona a szerokie biodra nie powinnaś nosić torebki na wysokości bioder. Unikaj toreb na pasku czy też przewieszanych przez ramię. Powinnaś stosować listonoski, które można wziąć pod pachę lub, które mają krótkie „uszy”. Panie, które mają kształt ciała w kształcie litery „T” bądź stożka powinny stosować kopertówki trzymane na wysokości bioder, listonoszki na pasku, które również skupione są na biodrze. Pamiętaj również by torebkę dobierać do okazji, nie może być tak, że z jedną torebką śmigasz od zakupów po wesele.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.