Liposukcja - kiedy warto zdecydować się na odsysanie tłuszczu?

Liposukcja – kiedy warto zdecydować się na odsysanie tłuszczu?

Walka z nadprogramowymi kilogramami dla wielu z nas może okazać się bardzo trudna w realizacji. Podstawę w tym przypadku stanowi odpowiednio dobrana dieta (wspierana przez silną wolę) oraz regularna aktywność fizyczna. Prawda jest jednak taka, że nawet to połączenie nie zawsze gwarantuje nam osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Właśnie w takiej sytuacji warto wspomóc się zabiegami z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, aby nadać ciału wymarzony wygląd. A współcześnie, dzięki nowoczesnej technice liposukcji ultradźwiękowej, zabieg ten nie musi wiązać się z bardzo długim okresem rekonwalescencji.

Liposukcja – odsysanie tłuszczu nie jest metodą odchudzania

Zanim zdecydujemy się na zabieg liposukcji, musimy przede wszystkim uświadomić sobie to, że odsysanie tłuszczu nie jest alternatywną metodą odchudzania. Jeśli więc wydaje się nam, że najlepszym rozwiązaniem na nadwagę lub otyłość jest właśnie liposukcja, jesteśmy w wielkim błędzie. Technika odsysania tłuszczu sprawdzi się najlepiej u osób mających do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej, np. na brzuchu, udach czy ramionach, którą trudno spalić przy pomocy tradycyjnych metod – diety i ćwiczeń. Jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych i stylu życia, nadprogramowe kilogramy wrócą prędzej czy później. Przed zabiegiem warto się też zastanowić, czy stosowana przez nas dieta oraz zestaw ćwiczeń na pewno są odpowiednio dostosowane do potrzeb naszego organizmu. Najlepiej skonsultować to ze specjalistami różnych dziedzin.

Na czym polega nowoczesna liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg wykorzystujący wiązkę energii ultradźwiękowej, którą wprowadza się przez cienką kaniulę pod skórę Pacjenta, gdzie delikatnie i precyzyjnie działa ona bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Ultradźwięki pozwalają na oddzielenie złogów tłuszczowych od okalających je komórek, nie naruszając przy tym naczyń krwionośnych, nerwów oraz tkanki łącznej. Specjaliści medycyny estetycznej do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej chętnie wykorzystują nowoczesne urządzenie Vaser Lipo, które nie przysparza Pacjentowi trudnych do zniesienia dolegliwości bólowych, a przy tym nie wiąże się z długim i uciążliwym okresem rekonwalescencji. Powrót do formy następuje po kilku tygodniach od wykonania zabiegu, a jego głównym efektem ubocznym są lekkie opuchnięcia, które jednak szybko znikają, ze względu na delikatny i precyzyjny charakter liposukcji. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy liposukcję ultradźwiękową wykonują właśnie przy pomocy Vaser Lipo, przyznają, że jest to jeden z bezpieczniejszych i skuteczniejszych urządzeń pozwalających na pozbycie się nadmiaru tłuszczu i wymodelowanie sylwetki.

Liposukcja brzucha, ramion, ud – efekty i zalecenie pozabiegowe

Efekty liposukcji pojawiają się stopniowo w przeciągu kilku tygodniu od zakończenia zabiegu. W tym czasie skóra się przebudowuje i wraca do optymalnej kondycji. Po zabiegu wymagane jest jednak noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Odsysanie tłuszczu z ud, ramion czy brzucha w przypadku, gdy zmagamy się z dużą nadwagą, może pozostawić nadmiar skóry. Specjaliści z Kliniki Miracki są jednak w stanie zaproponować nam szereg różnych zabiegów, które rozwiążą ten problem. Liposukcja ultradźwiękowa przynosi długotrwałe efekty wymodelowanej sylwetki, jednak należy pamiętać o zachowaniu zdrowego stylu życia, aby utrzymać uzyskane wyniki. Dużą zaletą zabiegu wykonanego urządzeniem Vaser Lipo jest również to, że 90% odessanego w ten sposób tłuszczu można wykorzystać do wszczepienia w inne partie ciała, np. pośladki czy biust.

Więcej informacji na temat liposukcji ultradźwiękowej znajdą Państwo na stronie:

http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/nadmiar-tkanki-tluszczowej/

 

Redakcja nie pośredniczy w sprzedaży produktu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *