Oznaki toksycznej przyjaźni
Lifestyle

Oznaki toksycznej przyjaźni

Często słyszmy o toksycznym związku jako o relacji romantycznej. Jednak co jeśli okazuje się, że toksyczna relacja to toksyczna przyjaźń? Jak radzić sobie z toksyczną przyjaciółką? Jakie są oznaki toksycznej przyjaźni oraz jak zakończyć toksyczną przyjaźń? Spróbujemy dziś pomóc znaleźć Ci odpowiedź na to pytanie.

Jak zaczyna się toksyczna przyjaźń

Toksyczna znajomość może zacząć się bardzo niewinnie. Wydaje Ci się, że Twoja nowa przyjaciółka bardzo się o Ciebie troszczy i zwraca uwagę na rzeczy, które robisz. Jednak szybko okazuje się, że przyjaciółce przeszkadza spotykanie się z innymi znajomymi lub wysyła nietaktowne wiadomości do Twojego partnera. Są to pierwsze oznaki, że relacja z Tobą osobą może być relacją toksyczną. W takim przypadku możesz spróbować przyjaźnie jednak stanowczo wytłumaczyć przyjaciółce lub przyjacielowi, że Twoje granice są przekraczane i nie odpowiada Ci ich zachowanie.

Często toksyczni przyjaciele, podobnie do toksycznych partnerów, będą próbowali manipulować Tobą i zrzucić winę na Ciebie. Jeśli rozmowa o tym, że zostałaś zraniona często kończy się tym, że to ty przepraszasz osobę, która sprawiła Ci przykrość jest to bardzo poważny znak toksycznej relacji.

Jak zaczyna się toksyczna przyjaźć
Zakończ toksyczną przyjaźń!

Toksyczną przyjaźń najlepiej zakończyć jak najszybciej, aby osoba ta nie mogła manipulować i ingerować w Twoje życie prywatne. Dlatego, jeśli zauważysz pierwsze oznaki takich zachowań i osoba ta nie jest dla Ciebie tak ważna, aby utrzymywać z nią koniecznie kontakt warto zastanowić się nad zerwaniem takiej relacji.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments