Pasty i szczoteczki dla dzieci - jak dbać o zęby 4 latka

Pasty i szczoteczki dla dzieci – jak dbać o zęby 4 latka

Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nie miał nigdy problemów, aby nakłonić swoje kilkuletnie dziecko do umycia zębów. Nikt? Tak tez myślałam. Ja również jako małe dziecko stroniłam od szczoteczki do zębów i pasty. Może dlatego, że szczoteczka była „nudnobladoróżowa”  a pasta niesmaczna. Na szczęście te czasy już minęły.

Jak wybrać szczoteczkę dla 4 latka

Obecnie można przebierać w różnobarwnych mięciutkich szczoteczkach ze zwierzątkami, postaciami z bajek czy światełkami.  Wbrew pozorom wybór szczoteczki do zębów nie jest prosty. Nie zawsze kolorowy obrazek na opakowaniu jest równoznaczny z tym, że dany produkt będzie odpowiedni dla naszego malucha. Szczoteczka do zębów dla czterolatka, który ma uzębienie mleczne, będzie różna od tej dla 8-latka z zębami stałymi. Bardzo dobry podział ze względu na wiek dziecka oferują szczoteczki Elmex.

W sklepach można spotkać m.in te odpowiednie dla najmłodszych (0-3) oraz tych trochę starszych pomiędzy 3 a 6 rokiem życia. Te pierwsze mają małą główkę i ergonomiczną rączkę, która ułatwia maluchom samodzielne szczotkowanie. Dla starszaków antypoślizgowa rączka i przyssawka na pewno sprawdzą się przy codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej. Dodatkowo ciekawe kolory i aplikacje sprawią, że dzieci będą chętniej po nie sięgały.  Moj syn, z racji, że chce „robić wszystko tak jak mama” zapragnął sam szczotkować swoje zęby. Uznałam, że to dobry pomysł, więc aby miał z tego frajdę wybrałam dla niego szczoteczkę Prokurent Kids, od teraz cieszy się, kiedy może sam myć ząbki.

Prokurent Kids i Elmex
Prokurent Kids i Elmex

Z racji tego, że moje dziecko jest „wybredne” pod względem jedzenia, niestety tak samo było z pastą do zębów. Wypróbowałam  wiele smaków i rodzajów. Strzałem w dziesiątkę okazała się truskawkowa pasta do zębów dla dzieci Prokudent. Od tamtej pory zawsze gdy wchodzimy do drogerii, syn wybierają swoją ulubioną pastę „z rybką”.

Przy wyborze pasty, oprócz smaku, ważne aby zwrócić uwagę na wysoką zawartość fluoru i wapnia. Do walki z próchnicą idealnie nadają się pasty z aminofluorkiem, np. Elmex dla dzieci. Dodatkowo pasta Elmex jest przebadana klinicznie pod kątem skuteczności w walce z próchnicą u dzieci.

Prokurent Kids i Elmex

Profilaktyka i higiena jamy ustnej u najmłodszych jest kluczowa a prawidłowy wybór pasty i szczoteczki ułatwi wyrobienie dobrych nawyków u naszych pociech.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *