Pieluszki bambusowe

Pieluszki bambusowe – co je wyróżnia?

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu maluszkowi pełen komfort w szczególności jeżeli chodzi o noszenie przez dziecko pieluszki. Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej opieki, troski oraz bardzo nietypowych rozwiązań. Jednym z rozwiązań są pieluszki bambusowe.

Delikatna skóra maluszka jest narażona na odparzenia oraz poprzez swoją delikatność jest bardziej podatna na alergię.

Historia pieluszek

Historia pieluszek jest bardzo długa. Jednak najczęściej z rozrzewnieniem wspominamy pieluszki tetrowe, których używały jeszcze nasze mamy. Długo, długo po nich powstał produkt, który dziś jest nam znany jako obecną pieluszka. Wraz z coraz dłuższą ich historią produkt ten bardzo się rozwijał zmieniając grubość, materiał z którego jest zrobiona, dodawano jej dodatkowe falbanki zabezpieczające treść przed wypłynięciem czy indykator wilgotności.

Na rynku istnieje bardzo wiele firm produkujących pieluszki dla dzieci. Jednak każdy maluszek ma swoje indywidualne preferencje skórne, według których rodzice dobierają produkt.

Pieluszki bambusowe – delikatność dla skóry dziecka

Ostatnimi czasy na rynku pojawiły się pieluszki zawierające w swoim składzie włókna bambusa. Pieluszki bambusowe są dostępne w dwóch wersjach jednorazowe oraz wielorazowe. Pewnie nie wielu z nas zdaje sobię sprawę z dobroczynnego wpływu bambusa na skórę.

Bambus posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest odporny na zapach. Tak więc pieluszki bambusowe są antyodorowe, antyseptyczne, a także pochłaniają promienie UV i nie podrażniają skóry. Pieluszki wielorazowego użytku mogą służyć jako otluacz, kocyk, podkład do przewijania czy podręczny Ręcznik. Swoje właściwości zachowują nawet do  ponad 50 prań.

Zobacz również: Jakie pieluchy dla niemowląt wybrać – Huggies, Pampers czy Bella?

Jeżeli chodzi o pieluszki jednorazowe to na rynku istnieje kilka firm produkujących właśnie te zawierajace włókno bambusowe i są to między innymi bambiboo Rossmann, bamboo naturę, BambooLove, muumi baby. Czym jednak kierować się przy wyborze tej właściwej?

Pieluszki bambusowe
Pieluszki bambusowe

Przede wszystkim szukajmy producenta, który posiada wszystkie atesty, liczne badania laboratoryjne, a także stosuje wysoką jakość włókna bambusowego.

A ponadto zwróć uwagę na to czy:

 • są miękkie i miłe w dotyku,
 • posiadają elastyczny ściągacz,
 • posiadają wskaźnik wilgotności,
 • do produkcji wykorzystywane są surowce odnawialne,
 • są oddychające, 
 • są antybakteryjne, 
 • posiadaj ekstrakt z aloesu, 
 • są nieperfumowane,
 • pulpa drzewna nie jest nie bielona chlorem,
 • posiada dodatkowe falbanki,
 • posiada ciche rzepy.

Jedna z firm spełniających wszystkie powyższe warunki są pieluszki bambusowe Rossmann. Oprócz posiadania wszystkich niezbędnych atestów, pozytywnie przeszły wszystkie badania niezależnych ekspertów. Doceniono również ich produkcję z surowcu odnawialnych.

Przeczytaj również: Jaki laktator wybrać?

Wybierając pieluszki bambusowe cena Cię nie zaskoczy jest porównywalna do ceny zwykłych pieluszek. Pieluszki bambusowe opinie mają dominująco pozytywne są polecane przez lekarzy i położne. Rodzice, którzy zastosowali pieluszki bambusowe z reguły nie wracają już do normalnych pieluszek. Głównie są docenione przez rodziców dzieci z alergią, oraz ze skłonnością do podrażnień i odparzeń. 

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa zadbajmy o to, aby już od pierwszych dni życia miała odpowiednią ochronę i suchość. 

Podobne wpisy

Jeden komentarz

 1. Nie znam takich pieluszek, ale jeśli są delikatne dla skóry dziecka to może właśnie na takie się zdecyduję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *