Ręcznie robione świece

Ręcznie robione świece krok po kroku

Świece potrafią nadać naszym wnętrzom wspaniałego klimatu. Niezależnie, czy jest to romantyczna kolacja, czy samotny wieczór przy książce. Ręcznie robione świece to natomiast świetny sposób na to, by ozdobić mieszkanie zgodnie z własnym gustem. Własnoręcznie wykonane świeczki to także duża oszczędność pieniędzy i sposób na wykorzystanie wosku, który pozostał z wypalania tych kupnych. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić, lubisz własnoręcznie wykonane przedmioty, które świetnie sprawdzą się także na prezent, to podpowiadamy, od czego zacząć.

Ręcznie robione świece – potrzebne materiały

Do wykonania świec nie trzeba wiele. Jeśli bliska jest Ci idea zero-waste, z powodzeniem możesz wykorzystać wosk, który pozostał Ci po innych świeczkach. Rozglądnij się po domu, pewnie znajdziesz gdzieś urocze słoiczki po kosmetykach czy produktach spożywczych. Jeśli do tej pory nie wiedziałaś, do czego ich użyć, to właśnie nadeszła ich chwila. A jeśli marzysz o zapachowych świecach, pamiętaj też, by uzbroić się w ulubione olejki zapachowe.

Do wykonania świec będą potrzebne:

  • wosk
  • knoty bawełniane lub drewniane
  • szklane pojemniczki
  • dwa garnki, lub garnek i metalowa miska
  • klamerki do bielizny

Ręcznie robione świece krok po kroku

Jak wykonać świece krok po kroku

  1. Dokładnie umyj i osusz szklane pojemniczki. Umieść w nich knoty i przypnij klamerkę do bielizny jak na zdjęciu powyżej. Dzięki temu knot nie będzie pływał w rozpuszczonym wosku.
  2. Zagotuj wodę w większym garnku. Drugi postaw na nim tak, by nie dotykał poziomu wody i włóż do niego wosk. Takie rozpuszczanie go w kąpieli wodnej uchroni Twoje garnki przed przypaleniem.
  3. Do roztapiającego się wosku dolej ulubiony olejek eteryczny. Możesz dosypać też aromatyczne przyprawy takie jak cynamon czy goździki, a nawet dodać ziarnistą kawę.
  4. Ostrożnie przelej wosk do słoiczków i poczekaj, aż zastygnie. To takie proste.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *