Rozwód - powody

Rozwód jako normalna sytuacja współczesnego świata

We współczesnym świecie wzrosła liczba rozwodów, niektórzy zadają sobie pytanie dlaczego? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, często istnieje wiele różnych złożonych mniej lub bardziej powodów.

Nieraz zdarza się iż małżonkowie składając wniosek o rozwód zgodnie stwierdzają niezgodność charakterów, co nie do końca wydaje się być prawdziwe. Czyż nie poznali swoich charakterów przed ślubem?

Dlatego należy się głębiej przyjrzeć kwestii rozwodów czy naprawdę tylko chodzi o charakter. Niejednokrotnie „ niezgodność charakterów” jest tylko pewnego rodzaju wymówką. O wiele wygodniej jest żyć samemu nie trzeba wtedy dostosowywać się do drugiej osoby. Małżeństwo głównie polega na sztuce kompromisów między dwojgiem ludzi.

Niestety obecne pokolenie osób w wieku produkcyjnym jest egoistami. Może to nie brzmi ładnie, ale niestety tak jest. Liczy się tylko ja, to co ja myślę i to co ja czuję. Taka sytuacja może być spowodowana zatarciem się granic między rolami damskimi i męskimi związku.

Często bywa tak iż nie zależna kobieta przejmuje także męskie obowiązki w domu, przez to będąc w związku małżeńskim nie umie obejść się bez swojej nie zależności co irytuje partnera. Klasycznym już  powodem do rozwodu jest zdrada partnera, do której dochodzi z różnych pobudek. Zdrada może być spowodowana chęcią  krótkotrwałej zmiany  czy przygody. Może być  również tak iż powodem do zdrady jest zaniedbanie emocjonalne przez partnera.

Rozwód, obrączka

Osoba, która zdradza czuje się zaniedbana czy nie potrzebna w związku, a nie ma odwagi by odejść. Kolejnym powodem  do rozwodu może być także jakikolwiek nałóg, który niszczy rodzinę. Oczywiście nałogi mogą być różne, może to być nie tylko alkohol czy narkotyki ale także różnego typu hazard. Często zdarza się tak iż osoba, która jest w nałogu doprowadza do przemocy domowej wobec bliskich w swojej rodzinie.

Nieraz jednak zdarza się iż kwestia samej przemocy występuje w „normalnych rodzinach” , gdzie na pozór wszystko wydaje się być w porządku. Niestety nie tylko wobec kobiet jest stosowana przemoc domowa, ale zdarza się tez iż jest stosowana wobec mężczyzn. Jest to rzadki powód rozwodów, pewnie jest to spowodowane wstydem.

Powodów do rozwodu może być wiele, tak jak wiele jest małżeństw. Nie sposób wymienić wszystkie potencjalne powody do rozwodów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *