Jak zrzucić zbędne kilogramy

5 skutecznych rad jak zrzucić parę kilogramów

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego jedni posiadają szczupłe sylwetki, a inni nie mogą zapanować nad swoją wagą? Otóż, odpowiedź na to pytanie jest prosta. Ci pierwsi dbają o swoją sylwetkę, Ci drudzy niekoniecznie.

Niekoniecznie, ponieważ są wyjątki. To osoby chore, którym stan zdrowia nie pozwala na pozbycie się nadprogramowych kilogramów.

Choroby, które sprzyjają nadwadze

Zastanawiacie się pewnie jakie choroby sprzyjają nadwadze. Są to przede wszystkim niedoczynność tarczycy, zespół metaboliczny, cukrzyca i zespół Cushinga. Dlatego chciałabym Wam polecić, przed rozpoczęciem odchudzania, wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który wyeliminuje u Was te choroby.

Jak stracić kilka kilogramów?

  1. Przede wszystkim odnajdźcie w sobie motywację. Zastanówcie się dlaczego chcecie się odchudzać, czy naciska na Was rodzina, znajomi a może szef, czy robicie to dla samych siebie. Prawda jest taka, że tylko w drugim przypadku macie szansę na skuteczne schudnięcie. Jeśli będziecie robić to dla innych, szybko się poddacie. Ogarnie Was złość na bliskie osoby, że zamiast Was wspierać wymagają od Was rzeczy niemożliwych. Bowiem odchudzanie nie jest proste i często sięga rangą właśnie do rzeczy niemożliwej. Waga nie spada szybko a bardzo powoli, często nawet zatrzymuje się na długi okres, co zniechęca do dalszego działania. Dlatego musicie pamiętać o kilku zasadach, które Wam przytoczę poniżej:
  2. Po drugie nigdy nie schudniecie jeśli nie będziecie się ruszać. Spróbujcie rano przed pracą wyjść pobiegać, albo wieczorem zrobić kilkadziesiąt brzuszków. Może znajdziecie też czas w ciągu dnia,na wyjście na basen czy aerobic. Musicie podjąć aktywność fizyczną przynajmniej trzy razy w tygodniu, inaczej kilogramy będą przybywać a nie ubywać.
  3. Po trzecie aby schudnąć nie trzeba stosować drastycznych diet, które tak bardzo zniechęcają i kojarzą się ze średniowiecznymi torturami. Powiem Wam z własnego doświadczenia, że wystarczy wyeliminować białe, pszenne pieczywo, makarony, słodycze oraz tłuste mięso i smażone potrawy, aby kilogramy zaczęły znikać. Zamiast tego warto nauczyć się przyrządzać dania gotowane i duszone, bogate w ryby i chude mięso, a także mleko i nabiał. Wprowadźcie do diety pieczywo żytnie, razowe makarony i brązowy ryż.
    Jak zrzucić zbędne kilogramy
  4. Koniecznie jedzcie posiłki regularnie. Istnieje bowiem zasada, aby schudnąć trzeba jeść. Oczywiście z umiarem i w małych ilościach.
  5. Zasada piąta i ostatnia. Pijcie dużo wody oraz zielonej i czerwonej herbaty. Czerwona herbata skutecznie spala tłuszcz. Łączna ilość płynów w ciągu doby nie powinna być mniejsza niż dwa litry.

Powodzenia.

Trzymam kciuki za utratę Waszych kilogramów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *