Cera, dbanie o cerę

Sekrety pielęgnacji cery

Istnieje wiele sposobów pielęgnacji cery jednak warto poznać czynniki, które wpływają na ich efektywność. O czym nigdy nie zapominam podczas codziennej pielęgnacji?

Uważaj na wodę

Istotna w procesie pielęgnacji cery jest woda, jakiej się używa. Wiele osób nie zauważy różnicy, jednak w przypadku cery wrażliwej lepiej jest unikać wody chlorowanej. Zazwyczaj wysusza ona skórę, co jest bardzo niekorzystne zwłaszcza wtedy gdy cera jest przesuszona.

Jakiej wody używać do mycia twarzy

Do mycia najlepiej używać wody źródlanej lub takiej, która została przefiltrowana filtrem osmotycznym. Tego typu woda działa dobrze także na stan włosów. Woda to również najlepszy sposób pielęgnacji skóry od wewnątrz – odwodnienie wpływa negatywnie na jędrność skóry i stan całego organizmu. Ja piję przynajmniej 1,5 litra sprawdzonej wody dziennie.

Jak dbać o włosy

Obecnym sposobem pielęgnacji zarówno ciała jak i włosów są oleje roślinne. Do tej pory stosowało się je jedynie do masażu skóry, obecnie coraz częściej pielęgnuje się w ten sposób także włosy. Odpowiedni olej dopasowuje się określając tak zwaną porowatość włosów. W przypadku gdy włosy są przesuszone może to wskazywać na ich wysoką porowatość. Włosy o niskiej porowatości często widuję za to u kobiet z Japonii – są one gładkie i widocznie nawilżone.

Aby poprawić stan włosów stosuję olej arganowy, a czasem również z orzechów włoskich. Olej kokosowy również sprawdzi się w niektórych przypadkach, jednak nie nadaje się on do włosów przesuszonych. Doskonale sprawdza się jednak jako preparat do demakijażu czy balsam do ciała – nakładam go tylko na mokrą skórę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *