Zakupy z drugiej ręki

Zakupy z drugiej ręki w sieci

Od dłuższego już czasu zastanawiam się, co ja i moja rodzina możemy zrobić dla środowiska i planety, aby nie przyczyniać się do jej degradacji. Oczywiście sposobów jest wiele (np. recygingowanie śmieci, prysznic zamiast kąpieli, wielorazowe torby), ale jednym z najtrudniejszych zmian dla mnie jest ograniczenie zakupu odzieży. I mam na myśli tutaj zakupy dla mnie.
Nie ukrywam, że na myśl o wyprzedażach i promocjach uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Ale wiem też, że nie potrzebuję tych wszystkich ubrań, które zalegają w szafie (niektóre z metkami, ponieważ przez rok czy dwa nie miałam okazji, aby je założyć)… Często też mam wewnętrzny dylemat, czy lepiej kupić 2 t-shirty w sezonie w jakiejś sieciówce po 20 zł, czy wydać więcej na jeden, ale porządnej jakości, który może posłużyć znacznie dłużej. Wybierając opcję nr 2 – wydawałam więcej pieniędzy.
Kierując się natomiast zasadą nr 1 – niektóre ubrania lądowały na półce pt „codzinne” już po pierwszym praniu.

Jaki złoty środek udało mi się znaleźć?

  1. Kupuję ubranie dopiero w momencie, kiedy sprzedam / oddam jakąś rzecz, której już nie potrzebuję.
  2. Czytam bardzo dokładnie skład na metce, aby zakupione ubranie posłużyło mi znacznie dłużej. Wielkim zdziwieniem było dla mnie, że czasem kardigan czy sweter kosztujący 250-400 zł zawierał np. akryl. Jak się okazuje wyższa cena nie zawsze idzie w parze z jakością.
  3. Konto na serwisach typu vinted / olx – cudowne miejsca, w których zarówno sprzedaję, jak również kupuję ubrania.
  4. Kupowanie odzieży z drugiej ręki. Nie lubię chodzić po sklepach i wybierać ubrań, a tym bardziej w second hand – ten specyficzny zapach po prostu mnie odstrasza, a ilość ubrań, często wrzuconych do koszy, nie zachęca do stania się ich właścicielką. Dlatego stawiam na w/w portale. Znacznie łatwiej jest mi odszukać rzecz, którą potrzebuję. Mogę wówczas kupić ubranie droższe, tzw marki z wyższej półki, ponieważ często jego cena jest porównywalna z nową rzeczą w sieciówce. A jakość o wiele lepsza!
A Wy jakie macie doświadczenia zakupowe? Gdzie najczęściej sprzedajecie / kupujecie ubrania?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *