Angielski dla przedszkolaka

Angielski dla przedszkolaka

Rozpoczęcie nauki języka angielskiego w przedszkolu to najlepszy czas. Przede wszystkim jest to bardzo fajna opcja na zabawę i urozmaicenie dzieciom czasu spędzonego w przedszkolu, dzieci nabywają doświadczeń oraz rozwijają swoją motywację do nauki w późniejszym czasie. Jak wybrać angielski dla przedszkolaka?

Maluchy mogą rozpocząć swoją naukę już od 3 roku życia, czyli odkąd dziecko będzie mogło swobodnie porozumiewać się w języku polskim.

Angielski dla przedszkolaka – kiedy zacząć naukę

Choć wiele osób może się zdziwić jednak w przypadku gdy zaczniemy do dziecka mówić po angielsku już od pierwszych dni jego życia istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości nauka języka przyjdzie mu o wiele łatwiej i szybciej. Dzieci mają w sobie naturalną łatwość nauki oraz bardzo szybko przyswajają wiedzę w okresie przedszkolnym wszytkimi zmysłami.

Zobacz również: Jak wyrobić sobie nawyk systematycznego czytania książek

Tak więc na tym etapie nauka odbywa się poprzez zabawę oraz angażowanie zmysłów  ruchu i aktywności manualnej. I choć dziecko może nie zapamietać zbyt wiele słówek, nauka języka angielskiego w okresie przedszkolnym oswaja go z językiem, uczy bardziej obycia z innym językiem, oraz świadomości istnienia innego języka niż nasz polski.

Angielski dla przedszkolaka ma wpływ na dalszą naukę, ponieważ dzieci kojarzą naukę angielskiego w przedszkolu i szkole językowej jako coś miłego. Nauka obejmuje głównie zabawę, śpiewanie piosenek, taniec czy oglądanie bajek, dlatego też wizja nauki angielskiego w przyszłości wywołuje pozytywne wspomnienia.

Odkąd zapisałem dziecko do przedszkola jasne było dla mnie, że jednym z kryteriów wyboru przedszkola będzie możliwość nauki przez dziecko języka angielskiego. Angielski dla przedszkolaka w Warszawie jest już dostępny w prawie każdym przedszkolu jako jedno z zajęć prowadzonych raczej obowiązkowo niż na zasadzie wyboru przez rodzica, ale duża część rodziców zapisuje dzieci również do szkół językowych.

Angielski dla przedszkolaka – jak wybrać szkołę językową?

Ja zdecydowałem się na zapisanie dziecka do szkoły językowej Early Stage. Uważam, że angielski w szkole językowej to świetna opcja, im wcześniej dziecko ma styczność z różnymi formami nauki przez zabawę tym lepiej. Angielski dla dzieci jest przekazywany w formie zabawy. Maluch z radością oczekuje na te zajęcia.

Po powrocie ze szkoły językowej do domu dziecko używa bardzo wielu słów w języku angielskim, nazywa zabawki po angielsku, próbuje śpiewać również piosenki, które usłyszało na zajęciach. Myślę również, że dla dziecka jest to bardzo fajna odmiana możliwość zabawy w języku obcym.

Przeczytaj także: Modne kurtki na jesień 2022

Choć samo nie rozumie co dokładnie sie uczy jest to jednak dla niego inna czynność, niż pozostałe zajęcia. Angielski w Warszawie dla dzieci jest prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę pracowników, mających nie tylko ogromną wiedzę językową, ale również mający bardzo dobre podejście do dzieci.

Angielski dla przedszkolaka – dobry lektor to podstawa

Lektorka w szkole Early Stage widać po pierwszych zajęciach ma ogromne doświadczenie do pracy z dziećmi. Nasz przedszkolach jest dość skryty i odrobinę trudniej nawiązuje nowe znajomości. Jednak na zajęcia uczęszcza bardzo chętnie i bierze w nich czynny udział. Po powrocie do domu z chęcią siada do książki „Work at home”. Jest to książka z naklejkami i zadaniami więc coś co bardzo lubi.

Zapisanie dziecka do szkoły językowej Early Stage to był wyśmienity wybór, bo uważam, że angielski to podstawa i wiek 4 czy 5 lat to odpowiedni czas na rozpoczęcie zajęć, w których nauka języka jest połączona z zabawą.

Angielski dla przedszkolaka
Angielski dla przedszkolaka

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *