Płyn lugola zastosowanie i dawkowanie

Płyn lugola zastosowanie i dawkowanie

Płyn Lugola zawiera pierwiastek jodu i jodek potasu. Jest stosowany w leczeniu burzy tarczycowej i kryzysów tarczycowych. Ten produkt ma kilka zastosowań, w których wskazany jest jod. Płyn Lugola może być stosowany w leczeniu nadczynności tarczycy w bezpośrednim okresie przedoperacyjnym w ramach przygotowań do tyreoidektomii.

Można go stosować samodzielnie, ale częściej stosuje się go po opanowaniu nadczynności tarczycy lekiem przeciwtarczycowym. Podaje się go w ciągu 10 dni bezpośrednio przed operacją.

Ten produkt jest również stosowany w przełomie tyreotoksykozy w połączeniu ze środkami podtrzymującymi w celu kontrolowania gorączki i odpowiedniego spożycia płynów.

Gdzie kupić płyn lugola  

Najprędzej kupisz roztwór Lugola apteka. Jest lekiem i środkiem dezynfekującym używanym do wielu celów. Roztwór zawiera jod i jodek potasu, które mogą być stosowane jako odczynnik i środek antyseptyczny, z potencjalnym zastosowaniem w diagnostyce nowotworów

Jodek potasu gdzie kupić?

Dzięki wzrostowi popytu duzi producenci zgłaszają malejące zapasy i ograniczoną podaż jodku potasu. Nic dziwnego, że niektóre ceny rosną w górę: aż o 50 procent na Amazonie od początku inwazji na Ukrainę. W normalnych warunkach jodek potasu można kupić w aptece. 

Przeczytaj także: Jaki aspirator elektryczny do nosa wybrać

Płyn lugola dawkowanie 

Płyn Lugola należy przyjmować doustnie zgodnie z zaleceniami. Użyj zakraplacza dołączonego do produktu, aby spożyć odpowiednią dawkę. Jeśli uważasz, że smak jest nieco odpychający, możesz wymieszać 8 uncji wody, mleka lub mieszanki lub soku. Najlepiej byłoby połknąć roztwór Lugola po posiłku, aby zmniejszyć ryzyko rozstroju żołądka. Twoja dawka zależy od twojego stanu zdrowia i tego, jak dobrze twoje ciało reaguje na leczenie. Im szybciej rozpoczniesz proces, tym lepiej. Pamiętaj jednak, aby nie zwiększać dawki i nie spożywać nadmiernie poza zalecane limity. Ponadto nigdy nie bierz go dłużej niż zalecany okres.

Płyn lugola na receptę 

Pamiętaj, że ten lek został przepisany, ponieważ lekarz uznał, że korzyści dla Ciebie są większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób stosujących ten lek nie ma poważnych skutków ubocznych, jednak płyn Lugola jest dostępny wyłącznie na receptę. 

Płyn lugola zastosowanie i dawkowanie
Płyn lugola zastosowanie i dawkowanie

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *