Beton w nowoczesnych i stylowych wnętrzach

Beton w nowoczesnych i stylowych wnętrzach

Kupujesz albo remontujesz mieszkanie i nie wiesz jak je urządzić? To częsty problem między dwojgiem osób gdy jedno preferuje tapetę, druga kamień ozdobny. Wnętrze tak naprawdę odzwierciedla nas samych.

Nowoczesny pomysł na wykorzystanie betonu

Beton przez wszystkich traktowany jest jako surowy materiał. Zazwyczaj wystrzegamy się go – nie potrzebnie. Zastosowanie betonu architektonicznego coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w aranżacji naszych wnętrz. Ma różne kształty i barwy dzięki czemu możemy nadać naszemu pomieszczeniu charakteru i klasy. Możliwości wykorzystania betonu jest mnóstwo. Wystarczy, że wykorzystasz płyty w dwóch odcieniach szarości na ścianie a efekt będzie piorunujący.

Koszt płyty oscyluje się na około 100-200 zł zależności od szerokości i długości danego komponentu. Ponadto z betonu wykonuje się regały, lampy, fotele, stoły, świeczniki, litery dekoracyjne, doniczki, akcesoria łazienkowe czy kuchenne. Elementy wykonane z betonu nie wymagają dużego nakładu jeżeli chodzi o czas i środki do ich czyszczenia. Wystarczy woda mop i środki, które nie zawierają w sobie kwasu solnego albo wybielacza, mogą one naruszyć strukturę betonu. Wykorzystywanie betony architektonicznego ma swoje wady, jak i zalety.

Do plusów możemy zaliczyć m.in. wysoką odporność na temperatury, wodę, zarysowania, dobrze ułożone płyty wygłuszają pomieszczenia akustycznie. Do minusów natomiast zaliczamy ich wagę, płyty muszą być dobrze zamocowane, warto poprosić o pomoc fachowca. Beton jest trudnym materiałem, złe jego zastosowanie może spowodować, że pomieszczenie optycznie się zmniejszy i stanie się bardzo ciemne.

Więcej informacji, przykładów aranżacji i wykorzystania betonu znajdziesz na stronie wwww.cemexbeton.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *