Dieta pudełkowa - czy warto?
Kuchnia

Dieta pudełkowa – czy warto?

Czym jest tzw. „dieta pudełkowa” chyba wie już każdy. Catering, który otrzymujemy każdego poranka przed drzwi własnego domu jest niezwykle wygodną i smaczną opcją na codzienne wyżywienie. Jedzenie w takiej formie testowałam przez tydzień.

Jaki jest jego wynik? Jestem zachwycona!

I to z kilku powodów:

  1. Przede wszystkim wygoda. Jest to niesamowite, że bez żadnego wysiłku zjadamy 5 bardzo zróżnicowanych posiłków. Nie musimy martwić się co przygotujemy na obiad czy kolację. Myślę, że gdybym chciała dzień wcześniej przygotować samodzielnie takie menu, potrzebowałabym ok 2h na  gotowanie. 
  2. Czystość – zero zmywania 😊 dla mnie to duży plus.
  3. Próbowałam smaków i połączeń, których nie odkryłam wcześniej. Bardzo miłe doświadczenie.
  4. Odliczona wartość kaloryczna – to również dla mnie duży atut – akurat w tym momencie potrzebowałam diety 1 500 kalorii.
  5. Zaczęłam wyrabiać nawyk regularnego jedzenia, ale małych porcji, z czym do tej pory miałam problem.

Wady:

Jest jedna – cena. To nadal dość drogie rozwiązanie. Jest to oczywiście zrozumiałe z uwagi na koszty zakupów produktów, dowóz i przygotowanie. Jednak z tego powodu na pewno nie każdy może pozwolić sobie na takie menu. 

Przed wyborem firmy, której zaufamy i będziemy kupować catering dietetyczny, warto zapoznać się z opiniami innych. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć pewność, że posiłki przygotowywane są w sterylnych warunkach oraz ze świeżych produktów. Ja zakupiłam abonament w Fit day i jestem bardzo zadowolona – LINK. Dania były pyszne i bardzo zróżnicowane. Przez ten tydzień, ani jeden posiłek nie powtórzył się.

Wszystko było świeże i bardzo dobre. Polecam! 😊 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments