Ile kosztuje studniówka?
Lifestyle

Ile kosztuje studniówka?

Bal maturalny to impreza, na którą czeka się już od pierwszej klasy szkoły średniej. Po pierwsze oznacza on bowiem to, że już niedługo koniec szkoły i związanych z nią obowiązków. Po drugie: jest to ostatnia chwila na to, by odpocząć przed egzaminem dojrzałości. I to odpocząć w doborowym gronie przyjaciół ze szkolnej ławki. Wizję dobrej zabawy może jednak czasem przyćmić koszt studniówki. Na jakie wydatki musimy być przygotowani? Jaki budżet będzie potrzebny by sprostać wszystkim studniówkowym wymaganiom?

Całkowita cena studniówki. Z czego się składa?

Pierwszy wydatek, o którym myślimy mając w głowie bal na sto dni przed maturą, to sale na studniówkę. Te analizuje się najwcześniej rezerwując nawet rok lub dwa wcześniej. Chcąc oszczędzić imprezę można zorganizować na szkolnej sali gimnastycznej. Jednak, jeśli tylko to możliwe, młodzi wolą się bawić poza dumnymi szkolnymi murami. Koszt sali jest bardzo różny w różnych miejscach kraju i zależy m.in. od jakości samego lokalu.

Jak sala to i menu na studniówkę. Ile dań i jakich konkretnie – o tym też trzeba dokładnie zdecydować. Do tego obowiązkowo tort na studniówkę. Oczywiście oprócz jedzenia i picia konieczna jest również muzyka, a więc dobry DJ na studniówkę. Naprawdę rzadko zamiast DJa wybierane są zespoły, ale i to się zdarza. Nie ma przecież jednego przepisu na dobrą zabawę przedmaturalną.

Rzecz następna na liście to stylizacja na studniówkę. Panowie mają łatwiej. Garnitur, koszula, buty, ewentualnie krawat i muszka – i niemal gotowe. Dziewczyny wybierając strój na studniówkę muszą pamiętać o fryzurze (upięcie włosów na studniówkę potrafi kosztować prawie tyle co na wesele!), szpilkach, biżuterii, torebce, podwiązce czy rajstopach bądź pończochach. Ale i to nie wszystko. Do tego dochodzą bowiem jeszcze paznokcie na studniówkę oraz maksymalnie zjawiskowy makijaż na studniówkę. Za taki zestaw ubrań, akcesoriów i usług trzeba niekiedy naprawdę sporo zapłacić.

Ach, byśmy zapomnieli. Jeszcze atrakcje na studniówkę. Pokaz sztucznych ogni, show taneczne, fotobudka, występy artystyczne… Może być tego zdecydowanie więcej. Nie można zapomnieć o tym, by kupić pamiątkowe gadżety na studniówkę. Mogą mieć one formę pamiątkowych przypinek, kotylionów czy nawet małych win musujących z nazwą szkoły. Im bardziej oryginalnie, tym lepiej.

Jak widać, cena balu maturalnego nie będzie należała do najniższych. Warto więc już sporo wcześniej zacząć odkładać funduszę na tę niezwykle ważną imprezę. Bo przecież szkoda by było nie iść na nią tylko dlatego, że budżet na to nie pozwala.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *