Izabela Sowa - Blagierka

Izabela Sowa – Blagierka

Amelia główna bohaterka powieści „Blagierka” Izabeli Sowy ujmuje serca czytelników od pierwszej strony. Młoda, pełna humoru, honorowa i wierna sobie maturzystka swoją postawa i stylem bycia łamie wszelkie pozory życia.

Amelia jest idealna aktorką, dla niej ma rzeczy niemożliwych, wszystko jest „ ok” , „spoko” – ona zawsze da radę. Ubiera maskę twardzielki nie tylko w szkole, w domu, w relacjach z rówieśnikami ale i rodzicami pomimo tego, że taka nie jest. W życiu codzienny bohaterka nie pozwala sobie na pojawienie się jakichkolwiek słabości, każda rzecz, wypowiedziane słowo jest dogłębnie analizowane pod kątem odbioru rówieśników.

Izabela Sowa - Blagierka

Pochłonięta grą w odgrywanie ról, Blagierka na własne życzenie włącza się do  dyskusji klasowej, która dotyczy troski o Matkę Ziemię. Powstaje pomysł na stworzenie Eko-projektu, którego celem będzie stworzenie portalu edukacyjnego w formie bloga Pro-Eko i dotarcie do jak największej liczy osób pokazując rozwiązania Eko. Blog będzie prowadziła Amelia, która szykuje się do studiów dziennikarskich a do swojej współpracy zaprosi ”obciachowego” Krejzola. Pomimo nałożonej maski „doskonałej” bierze się ostro do pracy nad prowadzeniem bloga niemniej jednak to właśnie jest projektowy partner zauważa, że Amelia pomimo wszystko jest bardzo wrażliwą i pogubioną dziewczyną. Izabela Sowa w swojej powieści demaskuje Blagierkę i jej cudownie kontrolowane życie, pozwala jej na popełnianie błędów i udowodnienie, że najważniejsza jest autentyczność i miłość do tego co się robi.

Idealna książka dla nastolatków, poszukujących swojej pasji i pokazująca, że najważniejsze to być sobą pomimo tego, że osoby nas otaczające mówią inaczej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *