Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Szukając wymarzonej pracy niemalże w każdym ogłoszeniu jednym z warunków jest znajomość języka obcego zwykle jest to angielski i niemiecki. Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Niestety jest to zwykle czynnik dyskwalifikujący kandydata na dane stanowisko pracy. Jak temu zaradzić?

Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Metod jest wiele, lecz by mówić która jest najskuteczniejsza należy przetestować na własnej osobie by znaleźć swoją drogę do osiągnięcia celu.

  • Karteczki – głównym problemem i bariera języka angielskiego to słownictwo. Najciekawszą metodą nauki słówek karteczkami. Polega ona na tym, że wybieramy pewien zakres materiału i wypisujemy na jednej stronie słówka po polsku a na drugiej po angielsku. Nauka polega na tym, odpytujemy się sami. Jeżeli na jedne stronie karteczki jest napisane pies w mówimy sobie dog i sprawdzamy odwracając karteczkę czy dobrze powiedzieliśmy. Jest to świetny pomysł ponieważ karteczki możesz zabrać wszędzie do tramwaju, metra czy pociągu.
  • Blog – Coraz więcej osób pisze blog, dlaczego by nie pisać go w języku angielskim lub niemieckim? Początki są trudne lecz warto próbować. Rzecz polega na tym ze opisujemy każdy swój dzien. Możemy tam umieszczaj harmonogram dnia, co po kolei robiliśmy, co nas drażni a co cieszy itp. Na początku zdania nie będą skomplikowane lecz z biegiem czasu będziemy się rozwijać. Z biegiem czasu nauczymy się poprawnie formować zdania, używać czasów które występują w języku angielskim czy stosować stronę bierna i czynna.
  • Oglądanie filmów w języku obcym – inna forma nauki języka obcego to oglądanie filmów. Jest to polaczenie świetnej zabawy i nauki. Oczywiście tego typu nauka wymaga już dużo większego zaangażowania i znajomości słownictwa i gramatyki. Wystarczy włączyć film w języku obcym, wsłuchiwać się i próbować jak najwięcej zrozumieć.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *