Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne służą nie tylko ochronie naszego wzroku przed intensywnym światłem. Są także ozdobą, która może sprawić, że nasz wygląd stanie się bardziej atrakcyjny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli okularów przeciwsłonecznych, różniących się kształtem, kolorem czy wielkością. Biorąc pod uwagę taką różnorodność mogłoby się wydawać, że wybór okularów przeciwsłonecznych jest banalnie prosty.

Nic jednak bardziej mylnego. Dobór odpowiednich okularów jest uzależniony przede wszystkim od kształtu twarzy. 

Sprawdź: 7 modnych sukienek na wesele i na co dzień

Twarz owalna

Przedmiot zazdrości posiadaczy innych kształtów twarzy, ze względu na swoją proporcjonalność. Wysokie czoło i lekko wysunięty podbródek to cechy charakterystyczne dla owalnego kształtu twarzy. Osoby o tym kształcie twarzy mogą sobie pozwolić na każdy rodzaj okularów, niezależnie od ich kształtu czy wielkości.

Twarz okrągła

Osoby o okrągłym kształcie twarzy mają niskie czoło oraz zaokrąglone policzki i podbródek, dlatego powinny wybierać taki fason okularów, który optycznie wyszczupli ich twarz. Najlepiej sprawdzą się okulary prostokątne oraz te z ostrymi kątami, odrobinę szersze od obrysu twarzy. Unikać należy natomiast wszelkiego rodzaju okrągłych kształtów.

Twarz trójkątna

Trójkątny kształt twarzy, często nazywany również kształtem serca. Twarz zwęża się ku dołowi (szerokie czoło, węższa linia kości policzkowych i wąski podbródek). Osoby o tym kształcie twarzy powinny unikać kwadratowych okularów. Mogą natomiast sięgać po okulary z zaokrąglonymi oraz “kocimi” oprawkami.

Twarz kwadratowa

W przeciwieństwie do twarzy okrągłej, w twarzy kwadratowej dominują ostre rysy. Dobierając okulary przeciwsłoneczne staramy się je załagodzić, dlatego też należy sięgać po fasony zaokrąglone, takie jak np. aviatory.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?
Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *