Jak leczyć haluksy?

Jak leczyć haluksy?

Haluksy to choroba cywilizacyjna dotykająca najczęściej kobiet choć coraz częściej mężczyźni borykają się z tym problemem. Choroba ta charakteryzuje się przede wszystkim koślawym paluchem i znacznym poszerzeniem stopy. Niesie to za sobą przede wszystkim ból, stany zapalne, opuchnięcia i problemy z chodzeniem.

Na początku choroba rozwija się bez objawowo, z biegiem czasu postępuje.

Jak leczyć haluksy?

Sposobów jest kilka, przede wszystkim musisz zrobić przegląd swojej szafy z butami. Musisz pożegnać się z butami typu baleriny a także szpilki na wysokim obcasie ze szpiczastym noskiem. Choroba koślawego palucha jest dziedziczona, nie wystarczy tylko wyeliminować buty, które mogą nas uwierać gdyż choroba jest postępująca możemy jedynie zapobiec rozwój.

Zaopatrz się w wygodne buty, dobrze dobrane do Twojej stopy, buty powinny mieć stabilną podeszwę, najlepiej nosić obuwie na platformie, z okrągłymi noskami w ten sposób nie ściskamy palców w bucie.

Niekiedy stan zapalny, obrzęki i ból jest nie do wytrzymania i trzeba udać się do lekarza. Koślawość paluchów zazwyczaj rozwija się równomiernie w obu stopach i konieczna jest operacja w celu usunięcia dzikiej kości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *