Jak przygotować mini siłownię w domu

Jak przygotować mini siłownię w domu

Nie zawsze mamy ochotę wychodzić z domu na siłownię. Czasem zmuszają nas do tego warunku panujące na zewnątrz – chociażby zła pogoda, czy epidemia. Niektórzy z nas mają możliwość pracy zdalnej i właśnie dla tych osób powstał ten poradnik.

Aby właściwie zadbać o swoją kondycję i móc zbudować wyjątkową sylwetkę wcale nie musicie wydawać majątku na sprzęt, karnet na siłownię, czy trenera personalnego. Jeśli dysponujecie budżetem 100-150 PLN to Wam to z całą pewnością wystarczy.

Co nam będzie potrzebne – puzzle piankowe

Przede wszystkim oprócz wygody ćwiczeń – miękkie podłoże, warto zadbać o podłogę abyśmy jej nie porysowali, albo nie odkształcili od prostego sprzętu do ćwiczeń. Powinniśmy kupić puzzle piankowe. Chronią one nasza podłogę, dodatkowo tłumią hałasy.

Polecamy: Odżywki dla sportowców

Największa zaletą tego puzzli piankowych jest odporność na uszkodzenia mechaniczne i wgniecenia. Taka mata piankowa jest dość elastyczna i dzięki temu tworzy idealną amortyzację.

Puzzle piankowe kupimy zarówno w sklepach internetowych, jak i na popularnym serwisie aukcyjnym. Zazwyczaj są dostępne puzzle w rozmiarze 30×30 cm, albo 60×60 cm. Dopasowuje się je do siebie tak, jak typowe puzzle. Cena za jeden element to ok. 10 PLN.

Jak przygotować mini siłownię w domu

Co nam będzie potrzebne – hantelki

Brzuch możemy ćwiczyć bez pomocy innych akcesoriów, natomiast jeśli chcemy rozbudować sobie barki, zbudować biceps powinniśmy zaopatrzyć się na hantelki. Dla osób początkujących z całą pewnością wystarczy obciążenie maksymalnie 10 kg.

Najlepiej jest wybrać hantle ze zmiennym obciążeniem, w ten sposób będziemy mogli w trakcie postępów w ćwiczeniach zwiększać obciążenie.

Sprawdź: Dobry sprzęt do ćwiczeń w niskiej cenie

W internecie kupicie zestawy dwóch hantli, ze zmiennym obciążeniem w kwocie maksymalnie 80 PLN. Poszukajcie dobrze.

Jak przygotować mini siłownię w domu

Jak ćwiczyć w domu

To chyba najtrudniejsze pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Najprościej jest wykonywać ćwiczenia na brzuch, bowiem nie wymagają one od nas sprzętu. Jeśli chcemy ćwiczyć inne partie mięśniowe, warto mieć najprostszy sprzęt jakimi są hantle.

Wiele ćwiczeń z wykorzystaniem hantli znajdziecie na youtube. Będą tam filmiki instruktażowe wraz z podpowiedziami jak prawidłowo ćwiczyć i nie popełniać najprostszych błędów.

Przeczytaj również: Olejki do ciała

Kilka przykładowych filmików:

 

Zatem do dzieła …

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *