Jak radzić sobie z opryszczką

Kobieta, twarz

Opryszczka to jeden z najbardziej nielubianych i problematycznych wirusów, jakie mogą występować na naszej twarzy. Jest to niekomfortowe z tego względu, że nieestetycznie wygląda, bardzo często przenosi się w inne miejsce twarzy, a także swędzi i piecze.

Najczęściej opryszczka powija się na naszej twarzy czy narządach płciowych kiedy mamy obniżoną odporność. Za jej pojawienie się może być odpowiedzialny także stres.

Jak radzić sobie z opryszczką?

Sposobów na radzenie sobie z opryszczką jest kilka. Warto zwrócić na nie uwagę, poznać je wszystkie, ponieważ większość z nich to domowe sposoby, dzięki którym szybko można poradzić sobie z tym problemem.

Czosnek, cebula lub cytryna

Domowe lekarstwa najczęściej mamy w kuchni, jeżeli nie, to z łatwością możemy je kupić w sklepie czy warzywniaku. Na opryszczkę działają bardzo szybko. Wystarczy przekroić czosnek lub cytrynę i przyłożyć plasterek do zmiany chorobowej. Po minucie można odczuć już ulgę i brak odznak pieczenia czy swędzenia. Z cebulą można zrobić to samo lub przygotować z niej syrop, który następnie należy przyłożyć na miejsce opryszczki.

Aloes lub olejek z drzewa herbacianego

Osoby, które zadają sobie pytanie jak radzić sobie z opryszczką w sposób szybki i naturalny, mogą wykorzystać aloes lub olejek z drzewa herbacianego. Jeżeli w domu posiadamy aloes wystarczy przełamać jego liść, a sokiem, który wypłynie posmarować zmianę na naszym ciele. Podobnie jest z olejkiem z drzewa herbacianego. Wystarczy kilka kropel, aby przynieść sobie ulgę i szybciej wyleczyć opryszczkę. Oba naturalne specyfiki można nanosić bezpośrednio na zmianę lub najpierw na wacik.

Miód dobry na wszystko

Miód działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, dlatego jest doskonałym lekarstwem na opryszczkę. Wystarczy odrobina miodu w miejscu, w którym powstała zmiana wirusowa, aby poczuć ulgę. Miód sprawi także, żeby opryszczka nie rozniosła się w inne miejsce, a także żeby zmiana się nie powiększyła. Warto jednak pamiętać, aby miód był oryginalny czyli nie był mieszanką sztucznych miodów.

Jak widać, sposobów na to jak radzić sobie z opryszczką jest wiele. Nie trzeba od razu kupować maści i kremów, które mają powstrzymać rozwój opryszczki.

W łatwy sposób można poradzić sobie samodzielnie z tym wirusem, korzystając z produktów, które posiadamy w domu. Jeżeli opryszczka będzie utrzymywała się przez kilka dni, wtedy warto wspomóc się wcześniej wypróbowaną lub polecaną maścią.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.