jak schudnac 2 1024x933 1
Lifestyle

Jak schudnąć, by nie zwariować?

Zdrowy tryb życia kojarzy się nam głównie z dietą i aktywnością fizyczną. Czasem jednak popadamy w błędne koło, próbujemy jeść mniej, a kilogramy wcale nie spadają. Często się zniechęcamy i rezygnujemy z naszego celu, jakim jest utrata tkanki tłuszczowej.

O czym należy pamiętać w procesie odchudzania i jak do tego podejść, by zachować trzeźwy umysł?

Zobacz: 5 szpilek, które każda kobieta powinna mieć w szafie

Zdrowiej nie znaczy mniej kaloryczniej

Dieta kojarzy się nam głównie z szeroko pojętym zdrowym jedzeniem – zaliczamy tutaj między innymi warzywa, owoce, ciemne makarony czy fit jogurty. Bardzo często zapominamy o tym, że to nie rodzaj produktu wpływa na nasze odchudzanie, a jego kaloryczność. Może zdarzyć się tak, że mimo zdrowego jedzenia nie będziemy tracić kilogramów, bo będziemy zwyczajnie jeść za dużo. W tej sytuacji warto wyliczyć swój deficyt i trzymać się określonej ilości kalorii w ciągu dnia.

Ćwicz z głową

Aktywność fizyczna bez wątpienia pozwala zachować zgrabną sylwetkę, ponieważ to właśnie podczas ćwiczeń nasza skóra się ujędrnia, a mięśnie lekko zarysowują. Należy pamiętać jednak o tym, że organizm potrzebuje regeneracji, a codzienne, często kilkugodzinne treningi nic nie dadzą. Przetrenowanie może dać zupełnie odwrotne efekty, a wzrastające ryzyko kontuzji może sprawić, że będziemy wyłączeni ze sportu na kilka miesięcy.

Jak schudnąć, by nie zwariować?
Jak schudnąć, by nie zwariować?

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments