Jak uspokoić płaczącego niemowlaka?
Dziecko

Jak uspokoić płaczącego niemowlaka?

W życiu matki zdarzają się takie sytuacje, kiedy czuje się ona zwyczajnie bezsilna. Tak jest na przykład, kiedy dziecko płacze. Świeżo upieczone mamy często nie radzą sobie w takich sytuacjach, które są dla nich całkowitą nowością.

Bo dlaczego nasze dziecko płacze?

Jak uspokoić płaczącego niemowlaka?

Noworodki często płaczą. To normalne. W końcu płacz to jedyny sposób w jaki dziecko może komunikować się ze światem i zasygnalizować, że coś mu nie odpowiada. Są jednak sposoby na uspokojenie noworodka i niemowlaka.

Co zrobić jak dziecko płacze? Najprostszym sposobem na płacz jest przytulenie i pokołysanie dziecka.

Ten malutki człowiek bardzo potrzebuje bliskości swojej mamy. Doskonałym sposobem na uspokojenie płaczącego dziecka jest także spowijanie.

Co to jest spowijanie?

To szczelne owijanie dziecka w kocyk czy też specjalny otulacz. Malutkie dzieci nie lubią mieć wiele przestrzeni i czują się bezpieczniej, kiedy są otulone. Przypomina im to czasy, kiedy były jeszcze w maminym brzuchu. Szum również świetnie uspokaja dziecko. Dlatego misie szumisie podbiły rynek artykułów dla niemowląt. Jednak misie szumisie są dość drogie.

Na szczęście powstały aplikacje na telefon, które imitują szum odkurzacza czy samochodu. Te dźwięki szybko uspokajają dziecko. Takie aplikacje są darmowe a naprawdę mogą ułatwić mamie życie i pomóc wyjść z kryzysowej sytuacji bez konieczności kilkugodzinnego bujania dziecka na rękach.

Płaczące dziecko to koszmar każdej mamy.

Na szczęście istnieją sposoby na uspokojenie płaczącego niemowlaka. Z małą pomocą można łatwo uspokoić dziecko. Musimy pamiętać, ze dla dziecka bardzo istotna jest bliskość mamy i taty i to ich obecność najlepiej wpływa na spokój naszego niemowlaka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.