Jak zmyć farbę z włosów

Jak zmyć farbę z włosów

Jeśli kochasz malować włosy i chcesz wyglądać jak ludzkie płótno, to wiesz, że czasami nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Jak zmyć farbę z włosów? Czy byłeś w pośpiechu lub nie mieszać farby poprawnie, możliwe jest, że jesteś w lewo z farby na swoich włosów. Choć może to być frustrujące i zawstydzające, istnieje kilka sposobów na usunięcie farby z włosów.

Oto kilka sprawdzonych sposobów na usunięcie niechcianego pigmentu z Twojej fryzury:

Spłucz włosy zimną wodą.

Po umyciu i spłukaniu włosów, włącz zimną wodę i pozwól jej płynąć po głowie przez około 10 minut. Pomoże to zamknąć łuskę każdego pasma włosów i ułatwi usunięcie resztek farby ze skóry głowy.

Jeśli masz dużo włosów, być może będziesz musiała powtórzyć ten proces dwa lub trzy razy, zanim wszystkie ślady koloru znikną.

Jak zmyć farbę z włosów – soda oczyszczona

Namocz włosy w sodzie oczyszczonej, a następnie ponownie spłucz.

  • Użyj łyżki stołowej sody oczyszczonej i dodaj wody, aby powstała pasta.
  • Delikatnie wmasuj we włosy i pozostaw na 30 minut (lub dłużej w razie potrzeby).
  • Spłucz zimną wodą i powtarzaj w miarę potrzeby, aż cała farba zostanie usunięta z włosów

Jak zmyć farbę z włosów – szampon na bazie oleju

Użyj szamponu na bazie oleju, np. szamponu dla dzieci, aby zmyć ostatnie resztki farby. Użyj letniej wody (nie gorącej) i delikatnie wmasuj go we włosy. Spłucz dokładnie chłodną wodą – i powtórz, jeśli to konieczne!

Przeczytaj także: Jak pielęgnować włosy?

Jak zmyć farbę z włosów – szamponem oczyszczającym

Jeśli szukasz sposobu na usunięcie farby z włosów, spróbuj szamponu oczyszczającego. Szampony oczyszczające są przeznaczone do usuwania osadów z włosów, więc powinny być w stanie pomóc pozbyć się resztek farby na pasmach.

Szampony oczyszczające zwykle nie zawierają siarczanów i mogą być szorstkie dla włosów, jeśli są stosowane zbyt często lub w połączeniu z innymi produktami zawierającymi siarczany (np. odżywką). Z tego powodu, większość stylistów zaleca stosowanie ich tylko raz na kilka miesięcy, a nie za każdym razem, gdy myjesz włosy – a nawet wtedy z umiarem!

Jak zmyć farbę z włosów – odżywka z proteinami, aby pomóc naprawić szkody wyrządzone przez farbę.

Jeśli chcesz naprawić szkody wyrządzone przez koloryzację, pomóc może głęboka odżywka z proteinami. Proteiny są dobre dla włosów. Pomaga naprawić uszkodzone pasma i zapobiega łamaniu, co oznacza, że Twoje włosy będą bardziej odporne w przyszłości.

Jeśli chcesz użyć głębokiej odżywki z proteinami:

  • Zastosuj ją po umyciu włosów szamponem jako ostatni krok w myciu włosów (możesz również zastosować ją przed szamponem). Najlepiej zrobić to za pomocą butelki z aplikatorem, aby trafiła tam, gdzie trzeba!
  • Pozostaw na włosach przez co najmniej 10 minut – im dłużej tym lepiej! Jeśli to możliwe, pozostaw na noc lub nawet na 2 dni, jeśli to konieczne!

Do przeczytania: Kolor włosów do piwnych oczu

Powtarzaj w razie potrzeby, aż cała farba zniknie.

Powtarzaj proces, aż cała farba zostanie usunięta. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyników, powtórz proces ponownie. Uważaj, aby nie uszkodzić włosów w tym procesie. Użyj głębokiej odżywki, aby naprawić szkody spowodowane farbowaniem włosów i częstym ich myciem.

Jak zmyć farbę z włosów – farba jest trudna do usunięcia, ale są na to sprawdzone sposoby

Pamiętaj, że farba potrafi być uparta, więc nie wpadaj w panikę, gdy znajdzie się na Twoich włosach. Jeśli spróbujesz zmyć ją szamponem, to tylko pogorszy sytuację i sprawi, że barwnik będzie miał intensywniejszy kolor. Zamiast szamponu, użyj szamponu oczyszczającego lub nawet zwykłej wody, aż cały barwnik zniknie. Następnie użyj głębokiej odżywki, aby pomóc utrzymać zdrowe włosy, naprawiając jednocześnie wszelkie szkody spowodowane przez usuwanie farby z zamków!

Powtarzaj te kroki, aż wszystkie ślady niebieskiego znikną z każdego pasma, żółte lub czerwone pasma, które mogły pozostać w tyle, oprócz innych kolorów używanych podczas tego procesu (takich jak zielony).

Jak zmyć farbę z włosów
Jak zmyć farbę z włosów

Jeśli masz farbę na włosach, ważne jest, aby usunąć ją tak szybko, jak to możliwe. Chociaż farba może być trudna do usunięcia, istnieje wiele różnych sposobów na pozbycie się jej. Mamy nadzieję, że czytając ten artykuł i stosując niektóre z naszych wskazówek, osiągniesz sukces w usuwaniu tych kłopotliwych pasemek!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *