Jak zmyć makijaż oczu

Jak zmyć makijaż oczu

Makijaż oczu to świetny sposób na podkreślenie oczu i twarzy, ale może być trudny do usunięcia. Jak zmyć makijaż oczu? Najlepszym sposobem na usunięcie makijażu oczu jest delikatnie i skutecznie.

Zwilż wacik wodą, a nie płynem do demakijażu.

  • Zwilż wacik wodą, a nie płynem do demakijażu.

Preparat do demakijażu może być szorstki dla oczu i powodować podrażnienia. Jeśli masz wrażliwą skórę, użycie zwykłej wody jest najlepszym sposobem na usunięcie makijażu oczu bez dalszego podrażniania twarzy. Użycie wacika nasączonego ciepłą wodą będzie działało równie dobrze jak każdy specjalny płyn do demakijażu oczu – i jest znacznie tańsze!

Przeczytaj także: W jaki sposób nakładać makijaż?

Delikatnie przetrzyj płatkiem kosmetycznym okolice oczu, wykonując małe, koliste ruchy.

Podczas usuwania makijażu oczu ważne jest, aby nie trzeć oczu. Może to je podrażnić i doprowadzić do stanu zapalnego. Zamiast tego delikatnie przetrzyj ten obszar wacikiem, stosując małe, koliste ruchy.

Nie używaj preparatu do demakijażu na powiekach! To będzie szczypać i podrażnić je, jak również spowodować więcej szkód w dłuższej perspektywie niż po prostu pozostawiając go w spokoju by zrobić.

Spłucz okolice oczu wodą i osusz czystym ręcznikiem.

  • Spłucz okolice oczu wodą i osusz czystym ręcznikiem.
  • Użyj płatka kosmetycznego lub wacika do usunięcia makijażu, uważając, aby nie podrażnić skóry.
  • Zastosuj delikatny środek do demakijażu oczu na powieki, ale unikaj dostania się go do oczu; pomoże to poluzować wszelkie pozostałe ślady tuszu do rzęs lub eyelinera, które nie zostały usunięte przez wytarcie ich z wacikiem.
  • Spłucz ponownie w ciepłej wodzie – tym razem używając obu rąk razem, aby nie wchodziły sobie w drogę podczas mycia!

Zobacz również: Jak czyścić pędzle do makijażu?

Jak zmyć makijaż oczu delikatnie i skutecznie

Najlepszym sposobem na usunięcie makijażu oczu jest woda. Możesz użyć do tego celu wacika lub płatka kosmetycznego, ale jeśli nie masz dostępu do żadnego z tych materiałów, po prostu zmocz palec i delikatnie pocieraj nim powiekę, aż znikną wszystkie ślady produktu. Płyny do demakijażu są zbyt ostre dla Twoich oczu; woda będzie znacznie skuteczniejsza w usuwaniu nawet wodoodpornego tuszu do rzęs bez ich podrażniania!

Jak zmyć makijaż oczu delikatnie i skutecznie
Jak zmyć makijaż oczu delikatnie i skutecznie

Najlepszym sposobem na usunięcie makijażu oczu jest stosowanie delikatnych, okrężnych ruchów zwilżonym wacikiem. Dzięki temu unikniesz podrażnień i pozbędziesz się całego makijażu za jednym razem!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *